Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potrzebne średnie tony........

10 Paź 2007 21:47 1200 6
  • Poziom 9  
    witam podpielem hertze dsk 165 pod wzmak w sumie same woofery a cykacze graja pod radiem no i problem jest taki jak na wzmaku ustawie na low to basu jest tyle az podloga sie w aucie trzesie a jak na full to glosniki "krzycza" nie graja wzmak mam magnat classic 360 gladiator. pytanie jakie srednio tonowki polecacie?
  • Poziom 34  
    Witam.
    Ustawiając filtr na LOW powinieneś wyregulować jeszcze częstotliwość odcięcia (pokrętłem od zwrotnic) tak, aby głośniki grały basem i nie "krzyczały"
    Średniotonowe głośniki bez odpowiednio dobranej zwrotnicy dopiero będą ci krzyczały. Niestety dobre głośniki i zaprojektowana do nich zwrotka to wydatek ok 800pln
  • Poziom 9  
    Oj to drogo a moze powiesz mi jak to jest z tym wzmachem sa dwa pokretla wysokie i niskie a zakres jest od 40 d0 300 jak to dobrze ustawic one odcinaja od np jak mam na pol podkrecone to odcina od 40 do 150 czy od 300 do 150 ? jak to jest?
  • Poziom 34  
    w zależności z którego filtra korzystasz, pokrętło odcina wysokie tony (przy filtrze LPF) lub niskie (przy HPF), poziom filtra najlepiej ustaw na słuch, tak żeby głośniki zagrały tak jak powinny według ciebie
  • Poziom 9  
    jezeli przesowak przestawie na lpf to dziala tylko pokretlo lpf jak na hpf to tylko dziala pokretlo hpf a jak przesune na full to dzialaja oba tak?
  • Poziom 34  
    jeśli przestawisz na full to żaden filtr nie działa i idzie pełne pasmo, pozostałe pytania - TAK
  • Poziom 9  
    oki dzieki za pomoc zylem w wielkiej nie wiedzy:D ide testowac