Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nokia n70 problem z ładowaniem

10 Paź 2007 23:25 2365 7
  • Poziom 15  
    nokia n70
    ładowała aż do dziś gdy w samochodzie chciałem podłączyć ładowarkę samochodową, po 15 sekundach napis nie ładuje,i z ładowarki poleciał dym poszedł tranzystor cały się stopił,gdy podłączyłem ładowarkę domową zaczeło ładować ale ładuje i łąduje i nic,na wyświetlaczu stan bateri niby kreseczki idą w góre ale po 2 godzinach i odłączeniu łądowarki bateria słaba czyli nic się nie nałądowało,rozebrałem go i (-) od łądowarki idzie na akumulator i sparwdzajac miernik idzie też na (+)akumulatora
    na stykach w telefonie od baterii jest 1,2v po podłączeniu ładowarki ,a powinno być z 6v elemnty na foto obok zaznaczenia na czerwono mają przejście ,(-) styku od ładowarki ma przejście z (+ i-) (zwarcie)bateri czy tak powino być,wniosek taki że ładowarka domowa rozładowywuje go dalej,ładowarka domowa sprawna testowana przez pół dnia oraz bateria też na innym telefonie prosze o pomoc czy układ TAHVO poleciał całkiem

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=3972855#3972855
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    tak układ tahvo poleciał całkiem możliwe ze dioda i bezpiecznik tez .Tahvo jest banalnie go wymienić jeśli nie jest klejony polecam kupić na allegro od użytkownika :xxxxxvvvvv jeśli ma to sprzedaje za śmieszne pieniądze jakieś 10 zł i to na kuleczkach :D pozdrawiam

Dodano po 10 [minuty]:

Miałem tez przypadek ze dioda V2000 (mały szklak po torze ładowania) miał zwarcie po jego odlutowaniu ładowanie wróciło .
  • Poziom 15  
    Sprawa wygląda następująco:
    L200
    F200
    v200
    oraz dwa kondensatory za nimi OK
    cały tor ładowania
    jest dobry
    problem jest taki że nie wchodzi na układ tahvo
    na schemacie jest pokazane że tor idzie do:
    d10-vcharln1
    e10-vcharln2
    e9-vcharlnk
    tu gdzie ta strzałka na foto tor się końcy i dalej na całej płycie nie mogę znalezć przejścia.
    Moje pytanie gdzie jest wejście z toru do Tahvo
    pozdrawiam:(

nokia n70 problem z ładowaniem
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    dalej to pewnie idzie wewnętrzną warstwą płyty do TAHVO ( a dokładniej do punktów D10,E10,E9 tegoz układu )
  • Poziom 15  
    wiem że idzie do tych punktów napisałem wyżej,ale na schemacie są 2 łączenia tych 3 punktów ale nie mogę znależć,nadal jest to samo
    po podłączeniu ładowarki ,wyświetla napis Ładowanie baterii ,kreseczki idą ale nic nie ładuje ,ładowarka zimna i bateria nie naładowana.
    Zosatje mi tylko wystawić w dziale uszkodzone na allegro :(:(:(
  • Poziom 18  
    to proste poprowadź nową ścieżkę pod odpowiednie kulki i będzie git.

pozdrawiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    toz ja też napisałem, ze pewnie idą wewnętrzna warstwą , nie wszystkie ścieżki przecież widzisz :)
  • Poziom 15  
    Chodzi mi o to co na foto:
    tutaj gdzie ta strzałka idzie (tor ładowania) łaczy się ,
    pokazane są dwa punkty ,czyli ich nie ma na płytce?
    idą od spodu Tahvo i nie ma możliwości poprowadzić ścierzkę ?