Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gniazdo telefoniczne...

11 Paź 2007 10:21 9560 9
  • Poziom 9  
    Na wstepie przepraszam za zasmiecanie forum...poszukalem na forum kilka opsiów jak podłaczyć gniazdko telefoniczne ale... moj problem polega na tym ze: otrzymalem wczoraj modem sagem z netii...mialem nadzieje ze wszystko podłącze bez problemów a tu zonk nie dziala...wyświetla: brak sygnału i dioda adsl miga...zadzwonilem do netii...sprawdzali czy dobrze zainstalowalem sterowniki i konfiguracje...wsztstko ok. mikrofiltr tez dobrze podpiety (miedzy rozgałeźnikiem przy gniazdku a telefonem). Powiedzieli ze tpsa nie skonfigurowła łącza i ze bedzie to trwalo ok 2dni... postanowilem sprawdzic moje gniazdo tel. jest to gniazdo starego typu na bolce jeszcze hehe przy zmianie tel stacjonarnego była zakładana przjsciówka na wejscie takie jak do modemu... obudowa juz gniazdka jest stara i czasami spada...i tak patrze a tam 2 kabelki biale sobie dyndaja hehe telefon stacjonarny chodzi bez problemow czy to na rozgałeźniku z netem czy sam... ale mam własnie pytanko czy te 2 biale kabelki nie sa potrzebne do neta??? moze dlatego nie moge sie połączyc... jeszcze raz sorka za trucie...jesli ktos sie orietuje w tych sprawach to prosze o pomoc..

Dodano po 27 [minuty]:

błąd to: 680 Brak sygnału wybierania.....
  • Poziom 42  
    jesli jest to jedna linia telefoniczna to musisz w tych kabelkach "ze ściany" odnależć dwa na których miernik pokaże około 60 V DC, to właśnie są zaciski linii z centrali.
    Do tych właśnie przewodów podłączasz dwa prawe zaciski gniazda z bolcami, ewentulnie zielony i czerwony przewód nowoczesnego gniazda typu RJ.
    Powinno działać
  • Poziom 9  
    tzn. telefon jest podłączony i dziala normalnie. I tak jak mowisz po prawej stronie sa podłączone bolce a reszta nie....tylko wlasnie mam pytanie czy te 2 kabel biale co sobie tak wisza nie sa potrzebne do neta?? bo wychodzi na tym ze tylko na tych 2 kabelkach ma chodzic net i telefon razem hehe chece dojsc czy to wina u mnie z tym połączeniem czy jednak tpsa sobie jaja robi i netii problemy... nie chcialbym zeby okazalo sie ze oni tam kabinuja z laczem itp itd a tu u mnie gniazdo zle dziala
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    zazwyczaj daje się przewód dwuparowy, aby w przypadku instalacjii drugiej linii nie wymieniać przewodów... u Ciebie wszystko oki więc rób awanturę w netii i tepsie..
    ot. u mnie po miesiącu oczekiwania na synchronizację modemu neo (umowa podpisana, zapewnienie że to tylko kilka dni) okazało się że linia "niema możliwości technicznych" i przez najbliższe kilka lat ich mieć nie będzie
  • Poziom 9  
    to ładnie mnie załatwili... myślalem ze to szybciej potrwa a tu masz... jak mam tyle czekac to az mnie wykreca... zobaczymy jak bedzie... :P dobrze ze mam neta pracy... dzieki za pomoc...i za wyjaśnienie sprawy :) teraz juz wiem ze u mnie wszystko ok...i to wina ich :) dziex i pozdro....
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Najpierw najlepiej sprawdzić czy są możliwości techniczne w tpsa (rozumiem, że linia tpsa a na niej net od netii). jeśli są to masz 2 wyjścia. 1.Robić dużo szumu tylko nie wiadomo u kogo, bo netia powie, że zwleka tpsa (i pewnie ma rację) , a tpsa powie, że jesteś klientem netii to na drzewo. 2. zrezygnować z netu u netii i wziąć od tpsa i pewnie będzie to najszybsza metoda żeby mieć dostęp w domu (ceny chyba praktycznie takie same).
    To jest właśnie polityka tpsa żeby jak najdłużej zwlekać z udostępnieniem łącza, żeby klient zrezygnował z innego operatora i wrócił do nich. Jak nie będzie szumu od wielu klientów to sprawa nie dotrze do odpowiednich organów i Francuzi będą się cieszyć. Życzę dużo cierpliwości i rozwagi co do następnych kroków, a najbardziej to życzę niezależnego operatora pozdrawiam rs
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Jak to do kogo należy się zwracać w sprawie nie działającego netu?
    A z kim podpisałeś umowę na świadczenie tej usługi?
    Takie zbywanie, że to TP albo linia nie powinno Ciebie obchodzić.
    Wal z problemem do Neti, a oni między sobą niech sobie to wyjaśniają koniec kropka.
  • Poziom 9  
    Tpsa sobie jaja robi... dosyć ze zamiast czekac 7dni roboczych na ich zgode zeby uzywac lini czekalem 12 dni ;/ to teraz znowu robia fochy...dzisiaj mija 48h wieczorem i bede znowu dzwonil do netii zeby meczyli tpsa...ogolnie to juz mnie to meczy...dzisiaj jeszcze sprawdze dobrze podłaczenie kabli czy stykaja itp itd oszczedzanie energii w usb juz tez robilem i nici... zobaczymy co oni wymysla... dam znac jak cos sie bedzie dzialo...
  • Poziom 10  
    U mnie w podobnej sytuacji wyszła sprawa rodzaju linii - na TPsa jest inny Annex niż w Netii (A lub B). To czy Netia przelacza w Tepsie na swoj rodzaj to trzeba sprawdzic.
  • Poziom 38  
    "micraw" bardzo ciekawe tutaj "rzeczy" opowiadasz

ps

Jesteś tego pewien A lub B może B lub A ???
    Zresztą co to za różnica w "domowym" internecie ???