Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka CZN236

23 Lis 2003 15:16 3126 8
  • Poziom 12  
    Mam problem z 6-cio letnią lodówką dwukomorową z jednym agregatem - CZN236.Część chłodnicza działa bez problemu, natomiast w zamrażalniku nie jest utrzymywana temperatura -20 st. Przy ustawieniu termostatu na max. agregat załącza się dopiero gdy temperatura w zamrażalniku wynosi około -1 st. i schładza do -15 st. i tak w kółko. Agregat nie załącza się gdy często są otwierane dzwi zamrażalnika, przy częstym otwieraniu chłodziarki agregat załącza się. Termostat ma jedno pokrętło regulacyjne i dwa wężyki metalowe umieszczone w chłodziarce i zamrażalniku. Czy należy przypuszczać,że został uszkodzony termostat ale tylko w części zamrażalnika?

• Poziom 29  
    najprawdopodobie termostat
    dla 100% pewności działania zamrarzarki załacz termostat na stałe by się nie wyączyła i zobaćz czy zamrarzalnik wyciągnie -20 st.
  • Poziom 12  
    Dzięki, jestem pewien ,że agregat jest sprawny i schłodzi do -20kilku st. Ile może kosztować taki termostat i czy można go dostać w sklepach z częściami AGD? Pytam bo nigdy nie brałem się za naprawe lodowek, ale w tym wypadku nie jest to takie skomplikowane, przynajmniej tak mi sie wydaje.
  • Specjalista AGD
    Piotr3 napisał:
    Termostat ma jedno pokrętło regulacyjne i dwa wężyki metalowe umieszczone w chłodziarce i zamrażalniku.

To mi nie daje żyć :) Niech ktoś jeszcze potwierdzi istnienie takiego
    termostata. Może za dużo piwa wypiłem. Sam już nie wiem :)
  • Poziom 12  
    Wyjaśnie ci to dokładniej - po odkręceniu obudowy lodówki w górnej części znajduje sie termostat, jest to małe blaszane pudełeczko z jednym pokrętłem i końcówkami na przewody elektryczne. Do tego termostatu są jeszcze podłączone dwa metalowe przewody (nie wiem jak sie to fachowo nazywa) są to metalowe rurki o średnicy jakieś 2-3 mm wypełnione pewnie jakimś gazem, a skoro są dwie ,a lodówka jest dwukomorowa to można sie domyśleć,że końce są umieszczone w pobliżu parowników obu komór. Dodam ,że jeden z tych metalowych przewodów jest pokryty białą plastikową koszulką izolacyjną.
  • Poziom 12  
    Witam, po dłuższej przerwie powracam do tematu z problemem lodówki CZN236. Kupiłem ostatnio teramostat "K52" Wymieniłem bez problemu, przy okazji całą odmroziłem, wymyłem i wyczyściłem (wyglada jak nowa) Przed uruchomieniem nowy termostat ustawiłem na minimum. Po kilkunastu godzinach sprawdzam temperature w zamrażalniku i wynosi ledwie -10 st. Podczas gdy agregat jest wyłączony ustawiam pokrętło termostatu na max i nic się nie dzieje agregat się nie załącza, dokładnie taka sama sytuacja jak przy starym termostacie. Po odłaczeniu termostatu zamrażalnik zchładza do -25 st. Jedynym sposobem regulacji temperatury jest głębsze lub płytsze wprowadzenia sondy termostatu w otwór w górnej części lodówki (druga sonda dodatkowo zwinięta w białej koszulce jest w części chłodniczej) Ale gdy uda sie ustawić, że zamrażalnik chłodzi normalnie to część chłodnicza nie rozmraża się, zbiera sie gruba warstwa śniegu, a powinien sie topić i odpływać przez otwór (automatyczne rozmrażanie części chłodniczej lodówki) Czy nowy termostat jest już fabrycznie wyregulowany, może ktoś wie o co tu chodzi?
  • Poziom 14  
    Witam

W jakiej temperaturze otoczenia stoi lodówka? Gdy zimą stoi w nieogrzewanym pomieszczeniu to coś takiego się dzieje.
  • Poziom 18  
    Witam. Powinieneś kupić termostat jednokapilarowy która to wchodzi tylko do parownika chłodziarki a ten otwór pokapilarze dolnaj zaślepić takie śą nawet zalecenia producenta jeśli dzieje się coś z tempraturą. Jeszcze sprawdz czy tylna ścianka chłodziarki przy naciśnięciu niejest mięka bo wtedy to tłumaczy wszystko.A swojądrogą te termostaty dwókapilarowe to jest największa porażka polra. pozdrowienia.
  • Użytkownik usunął konto