Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz kenwood KA-5010.

11 Paź 2007 17:42 3275 9
  • Poziom 12  
    Witam posiadam taki wzmacniacz i siadły tam tranzystory od kanału B od kanału B były również spalone rezystor porcelanowy 0,2kΩ i rezystory R37 i R41. Po wyciągnięciu tranzystorów od kanału B przekaźniki zaskoczyły i w kanale A grała jedna strona natomiast druga miała przeraźliwe zniekształcenia. Wymieniłem rezystory Od kanału B wylutowałem dwa tranzystory od kanału A i wlutowałem je do kanału B w celu sprawdzenia czy kanał B będzie chodzić lecz pomyliłem tranzystory i po podłączeniu do prądu zapalił mi sie rezystor R37 i rezystor krzemowy trwało to około 2sekund może krócej poczym odłączyłem z prądu. Rezystor krzemowy nie uległ zniszczeniu natomiast rezystor R37 spalił się więc go znowu wymieniłem. tranzystory o dziwo ocalały. Postanowiłem wlutowac je ponwnie w kanał A lecz po wlutowaniu przekaźniki juz nie zaskakują. Być może uszkodziłem cos innego ale tranzystory ocalały. Zamówiłem w sklepie Laro komplet tranzystorów a jest ich 4, wlutowałem je dzisiaj i niestety żaden przekaźnik z dwuch nie zaskakuje. Zapomniałem dodac że tranzystory to Sanken 2SC2921- dwie sztuki, 2SA1516. Czy mógłby mi ktos poradzic co dalej sprawdzać? Zależy mi na tym wzmacniaczu. Pozdrawiam i z góry dziekuje za pomoc.

Proszę zapoznać się z regulaminem. Temat poprawiłem.
    Ck.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 11  
    Witam, wylutuj tranzystory końcowe i szukaj usterki wcześniej, może tranzystory sterujące,-sprawdz wszystkie(a najlepiej wymień) z tego co wiem przekaźnik włączy się też bez końcówki mocy.
    Napisz o rezuttatach będziemy myśleć dalej
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 12  
    Wzmacniacz nie jest na tranzystorach jak pisałem i po wylutowaniu tranzystorów przekaźniki się nie załączają czyli istnieje gdzies zwora na przedwzmacniaczu. Aha wzmacniacz ma dwa tranzystory koncowe 2SC2921 i dwa 2SA1516 firmy Sanken. Po wylutowaniu tranzystorów końcowych pozostałe tranzystory chyba drivery szybko robią się ciepłe, a gdy tranzystory koncowe są wstawione tranzystory (drivery) są zimne. Co o tym sądzicie? Co może być bezpośrednia przyczyną nie załączania tranzystorów? Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Witam gdy zakładałem tego posta byłem niedoświadczonym początkującym. Więc tak wzmacniacz jest już sprawny co się okazało problem nie tkwił w driwerach ani przedwzmacniaczu tylko w układzie odpowiadającym za załączanie przekaźników o oznaczeniu C1237HA po wymianie tego układu wzmacniacz normalnie śmiga po dziś dzień pisze to jako sugestię dla osób czytających w przyszłości ten post, aby zwrócili uwagę na ten element gdyż występuje on w bardzo wielu modelach wzmacniaczy Kenwood. Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Witam o co ci gościu chodzi? Mam dwa takie wzmacniacze i bede miał ich więcej gdyż mam do nich dostęp. Ten co wystawiony na allegro przyjechał z Niemiec niedawno i niechce mi sie go robić bo po 1 jeden mam już w pełni sprawny po 2 nie mam pieniędzy na elementy po 3 nie mam czasu się z nim bawić. I wcale nikogo nie oszukuje bo po co miałbym to robić. Pozdrawiam nadgorliwego kolege.
  • Poziom 10  
    ...i wszystkie będą tak samo uszkodzone :D

pozdrawiam
  • Poziom 12  
    A tego nie wiem darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby:)
  • Poziom 10  
    Chłe Chłe

Ale się ktoś wpakował i kupił tego szrota z połową powymienianych elementów przez "... doświadczonego 14 latka" za 140 PLN. Ciekawe jak bardzo się zdziwi jak zobaczy co jest w środku.

pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Jaka połowa elementów co ty wogule człowieku piszesz!!!!! Ciekawi mnie czy masz lepszy. I jestem pełnoletni. Według ciebie ile taki wzmacniacz może kosztować?? Zobacz sobie po allegro jak sie sprzedają. I nie mam zamiaru więcej z tobą korespondować.