Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instrukcja Unifon uh-4lb ze sterownikiem 4lx

11 Paź 2007 21:43 9278 4
  • Poziom 15  
    Witam.
    Rozłączyłem wszystkie przewody od domofonu Firmy FENIX 4LX II.
    Zdjęcie w załączniku. oraz zdjęcie aparatu telefonicznego.
    Nie moge dojść co do czego podłączyć?
    Mam schemat ale nie dokładnie tego domofonu.
    Może ktoś poratuje, w jaki sposób ten domofon działa i co dokładnie oznaczają opisy gniazd na tym panelu.
  • Poziom 26  
    Witam.
    EZ - elektrozaczep
    SU - słuchawka unifonu
    MU- mikrofon unifonu
    MK - mikrofon kasety
    GK - głośnik kasety przed drzwiami
    DU - możliwe dzwonek unifonu sprawdź słuchawką po podłączeniu z 0 powinien występować sygnał dzwonienia.
    0 - masa
    +12 to wiadomo

Unifon:
    2 mikrofon
    6 10 masa 0
    9 przycisk zamka
    1 słuchawka
    ca sygnał dzwonienia
  • Poziom 15  
    WITAM

Mam przez to rozumieć, że:

Wyzwolenie elektrozaworu wystąpi wtedy gdy zewre 6 z 2 w unifonie, zewrze się wówczas linia mikrofonowa i w tym momencie kiedy otwieram dżwi nie dogadam sie z kasetą? Układ w tym stanie poda na dwa wyjścia EZ napięcie 12V i elektrozawór będzie zasilony.
    Sygnał DU wydaje mi się iż jest to poprostu sygnał z wewnętrznego generatora Panela, który muszę wpierw podłączyć do przycisku dzwonka w kasecie a potem spowrotem wrócić ten sygnał do UNIFONU i podłączyć go do złącza CA?
    12V nie wykorzystuje (chyba) doszukałem się, że jest ono potrzebne gdy kaseta ma podświetlanie.
    Pozostałe opisy wydają mi się jasne.
    Proszę o potwierdzenie, ewentualnie poprawienie.
  • Poziom 26  
    Witam.
    mashgsm napisał:
    WITAM
    Mam przez to rozumieć, że:
    Wyzwolenie elektrozaworu wystąpi wtedy gdy zewre 6 z 2 w unifonie, zewrze się wówczas linia mikrofonowa i w tym momencie kiedy otwieram dżwi nie dogadam sie z kasetą?

Otwieranie to zwarcie 6 . 10 z linią 9 ( obejrzyj ścieżki lub przyciśnij przycisk otwierania i sprawdź omomierzem.
    http://cyfronika.com.pl/DOMOFON.HTM
    http://www.domofony.internetdsl.pl/docs/Zestaw%20%204LX%20MINI_io.pdf
  • Poziom 15  
    temat rozwiązny, domofon już działa, podłączyłem tak jak myślałem i na moje szczęście wszystko już działa! Dziękuje i pozdrawiam.