Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z podłączeniem wzmacniacza JBL cs60.4

brzesko 12 Paź 2007 14:45 4605 16
  • #1 12 Paź 2007 14:45
    brzesko
    Poziom 2  

Witam!
    Mam problem z podłaczeniem wzmacniacza JBL CS 60.4. Kupiłem nowy wzmacniacz, podłączam + pod akumulator, - do masy karoserii, oraz kabelek remote do radia złącze Remote. Po włączeniu radia, diody na wzmacniaczu migają (powinny się świecić). Nie wiem co jest grane. Pomóżcie!!!

Ps. Napewno nic nie zrąbałem, wszytko dobrze podłączone.

0 16
  • #2 12 Paź 2007 14:54
    kortyleski
    Poziom 41  

pomierz napięcia zasilające wzmacniacz oraz napięcie remote, na próbę BEZ SYGNAŁU WEJŚCIOWEGO odłącz głośniki, opisz efekty prób

0
  • #3 12 Paź 2007 15:35
    invector
    Poziom 18  

Może to sygnał z radia (remote) powoduje takie działanie wzmacniacza. Podłącz tylko zasilanie plus i minus, wszystko inne odepnij. Na zacisk remote podaj bezpośrednio napięcie z plusa (zmostkuj plus i remote). Wzmacniacz powinien się uruchomić. Jeśli dalej będzie to samo, to odłącz masę od blachy samochodu i podłącz bezpośrednio do minusa akumulatora. Jeśli to nie pomoże to oznacza że coś nie tak ze wzmacniaczem. Jeśli po tym zabiegu objaw ustąpi to zacznij po kolei podłączać wszystkie przewody i obserwuj co dzieje się z wzmacniaczem i w którym momencie zacznie się wyłączać, wtedy będziesz miał odpowiedź.

0
  • #4 27 Cze 2008 16:58
    Snikers
    Poziom 24  

Nie chce zakladac nowego tematu bo mam ten sam problem.

po podaniu 12V na remote migaja diody i slychac cykanie przetwornicy. Startuje zapala diody i "umiera" i od nowa. z tego co sie orietuje to jest to dzialanie ukladu przeciwzwarciowego, niestety (a raczej stety) tranzystory koncowe jak i te w przetwornicy sa OK. Chetnie rzucilbym okiem na schetam tego zabezpieczenia, chyba ze ktos moze poradzic, gdzie i jakiego napiecia sie spodziewac

0
  • #5 27 Cze 2008 17:10
    kortyleski
    Poziom 41  

Przetwornica przy starcie pobiera spory prąd, tak więc
    1) Musi być pewne i solidne zasilanie
    2) posprawdzaj na płycie wzmacniacza zimne luty, w szczególności kość zasilania i tranzystory przetwornicy, odłącz koniec mocy i puść przetworkę na luzie, będziesz miał pewność że końcówka nie przeciąża...

0
  • #6 27 Cze 2008 17:24
    Snikers
    Poziom 24  

Luty poprawilem, przy przetwornicy tez bo mierzylem tranzystory.

Z ciekawostek:
    akumulator 12V napiecie spada do 11.75V i przetwonica nie startuje. Podobnie w aucie sie dzieje.
    z ciekawosci podpiolem pod ATX 11.9 spada do 11.75 przetwornica zacwierka (bardziej pyka, jak przekaznik) z wieksza czestoscia i po 5 pyknieciach odpala. Wtedy trzyma +/-22V

0
  • #7 27 Cze 2008 23:31
    kortyleski
    Poziom 41  

odepnij końcówkę od przetwornicy i ją wystartuj, ruszy to powieś na galęziach dwie żarówki 24V/21W i pomierz napięcia
    nie ruszy to szukaj co z przetwornicą

0
  • #8 28 Cze 2008 09:21
    Snikers
    Poziom 24  

Z braku podlaczylem 220V/60W oczywiscie zimne wlokno ma 68ohm wiec nie jest to ogromne obciazenie (rozumiem ze 24V/21W powinna miec ok 27ohm) a efekty:
    przetwornica na jalowym chodzi, 27V
    z zarowkami wykrywa zwarcie, pompuje do 4V, cyka.

scalak przetwornicy to TL494CN

0
  • #9 28 Cze 2008 09:41
    kortyleski
    Poziom 41  

szukaj w układzie przeciążenia, nie pamiętam jak to jest podłaczone, ja osobiście odpiął bym ten układ, jak dalej nie ruszy - podstaw TL'a

0
  • #10 28 Cze 2008 10:42
    Snikers
    Poziom 24  

Nie moge znalezc. Bez schematu ciezko bedzie.
    http://pdf.elenota.pl/pdf/Texas_Instruments/tl494.pdf nota scalaka. Przetwornice nie sa moja mocna strona. Ktore wejscie moze ciac uklad zabezpieczen? Wyłącza przetwornice i jak napiecie/prad spadnie ponizej jakiejs wartosci to przetwornica znowu startuje. to pewnie to cykanie. Nie znalazlem zadnych bocznikow pomiarowych na liniach zasilajacych.

0
  • #11 28 Cze 2008 23:23
    kortyleski
    Poziom 41  

Zaproś RoMaNa dom dyskusji, on ten scalak zna na przewylot, poszukaj schematu zasilacza ATX na TL'u tam łatwiej znależć końcówki odpowiedzialne za sterowanie..

0
  • #12 29 Cze 2008 11:33
    Snikers
    Poziom 24  

Pod wzgledem pozwieranych wyprowadzen, ta aplikacja wydaje się być zastosowana https://obrazki.elektroda.pl/21_1211320987.gif Jedynie 11 i 8 sa polaczone z vcc (12) przez 100ohm. Peryferia sa rowniez inne.

Dodano po 2 [minuty]:

Sklaniam sie ku 16 nodze bo idzie do LMa od zabezpieczenia temeraturowego i do innych "ukladow" tranzystorowych w ktorych sie gubie bez schematu.

0
  • #13 29 Cze 2008 19:23
    kortyleski
    Poziom 41  

no niby jedyna którą można zblokować generowanie impulsów, DO jakiego LM'a?
    Daj na te noge stałe napięcie z zewnątrz, i zobacz czy przetwornica wystartuje, jak "się gubisz bez schematu" - nie rób tego wzmacniacza, albo pokombinuj co gdzie podłączone - to naprawde proste tylko odrobina spokoju potrzebna...

0
  • #14 29 Cze 2008 19:36
    Snikers
    Poziom 24  

LM358N, bede musial rozrysowac to na schemat bo inaczej sie nie da. Mam wykorzystane oba komparatory z TL'a. jakich napiec powinien sie spodziewac uklad? Zaprosilem RoMaNa

0
  • #15 29 Cze 2008 20:05
    kortyleski
    Poziom 41  

To jakby komparator, jak za wysoko to zdejmie wypełnienie, na 15, IN2- masz odniesienie, daj z zewnątrz niższe niż odniesienia, wg schematu z załącznika dałbym koło poniżej 5V, powinien wystartować

0
  • #16 29 Cze 2008 21:12
    Snikers
    Poziom 24  

Chyba w koncu jest jakis postep. Zakladac ze IN1+ i IN2+ musza byc odpowiednio mniejsze od IN1- i IN2- doszedlem do LM'a. Przez uklad sumujacy na diodach podaje ze swojego wyjscia A (pin1) 8V (pulsujace bo uklad sie wylacza i wlacza). LM ma na nieodwracajacym wejsciu termistor (sprawny) natomiast odwracajace rozchodzi sie skutecznie w gaszczu sciezek. Trzeba szukac ...

1
  • #17 06 Sie 2017 20:03
    house03
    Poziom 4  

Witam a ja mam taki problem ze jezdzilem z wlaczonym tym wzmacniaczem ale mialem odpiety glosnik, i teraz wgl sie diody nie swieca i nie gra wzmacniacz,pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów