Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak sprawdzić wyświetlacz Nokii 9300 "na odległość"

holcer 12 Paź 2007 19:35 1324 5
  • #1 12 Paź 2007 19:35
    holcer
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witajcie.
    Mam możliwość kupienia za 130 zł tel. Nokia 9300. Problem jest taki, że sprzedawca mówi, że da się z telefonu dzwonić i odbierać rozmowy, ale trzeba zrobić flash, bo symbian nie działa. Czyli nie włącza sie jak się telefon otworzy.
    To fragment z tego co pisał o nim:

Code:
    mianowicie gdy wloze baterie to powinien mi sie urichomic system niestety po wlozeniu baterii ekran jest bialy po pewnym czasie moge wlaczyc ekran telefonu(glowny wyswietlacz uzywany do dzwonienia) a wyswietlacz systemowy nadal jest bialy...gdy zaladuje konto to po pewnym czasie mam na nim zerowy stan mimo iz nigdzie nie dzwonie(mysle ze to internet sie wlacza samoczynnie)

Jak myślicie - opłaca się? Jakie mogą być przyczyny? Czy da się samemu zrobić ten flash z kabelkiem usb tylko, czy trzeba iść do serwisu i ile to może kosztować? Druga sprawa, to, że telefon był w sieci T-mobile, nie wiecie czy ta sieć zakłada simlock'i? Jeśli tak, to ile może kosztować jego zdjęcie?
    Pozdrawiam

• #2 13 Paź 2007 10:18
    pawelmm
    Poziom 16  

a teraz przeczytaj jeszcze raz co napisałeś...

Czy ten sprzedajacy wkładał polska kartę???
    simlok?
    ;-)

Dodano po 1 [minuty]:

a może tak przesyłka z możliwością sprawdzenia, koszt +5 zł, jak poprosisz listonosza to poczeka

• #3 13 Paź 2007 10:35
    holcer

Przeczytałem. Może gdzieś zadaję głupie pytania, ale nie znam się na tym zupełnie. Liczę na to, że pomoże mi ją "sflashować" znajomy, który pracuje w salonie Nokia, ale wraca dopiero za tydzień. Jeśli chodzi o ten Simlock, to przecież można mieć komórkę bez niego. Chodzi mi o to, czy aby np. ta sieć nie zakłada jakoś Simlock'a np. kupujesz tel., ale żeby sieć działała musisz sobie założyć Simlock tamtej sieci - nie wiem, dlatego pytam.

Przesyłka z możliwością sprawdzenia... Przecież nie poproszę listonosza, żeby zaczekał, a w międzyczasie będę flashował system :?.

• Pomocny post
    #4 13 Paź 2007 10:57
    Rhingsm

Poziom 29  

czy telefon ma simlock zalezy czy poprzedni wlasciciel wzial telefon na abonament czy na karte w sieci t-mobile. t-mobile na telefony z abonamentu nie zaklada simlocka a na telefony w pre paid tak.

• #5 13 Paź 2007 11:01
    holcer

Dzięki - właśnie o taką odp. mi chodziło :). Co do tego wyświetlacza - wiem, że nie dam rady go sprawdzić, ale chciałbym wiedzieć, czy "uwalony" system może powodować taką usterkę.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME