Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Program do szyfrowania poczty.

rafcio363 12 Oct 2007 20:43 1642 4
    rafcio363
    Level 30  
    Witam.

Mam taki temat do zrobienia i niewiem jak sie za to zabrać.

w jakim jezyku to zrobić?

może ktoś ma jakies sugestie?
    BoskiDialer
    Level 34  
    Może trochę inicjatywy własnej?
    Język programowania w zależności od umiejętności i potrzeb. Może jakieś szczegóły? Wróżka wyjechała... Poczta ma być szyfrowana e2e czy podczas przechodzenia przez bramę? Jakie mają być wymagania co do bezpieczeństwa, czy klucze mają być asymetryczne, czy ma to być coś "na hasło"? Ma się to integrować z jakąś konkretną aplikacją? Ma to być pod konkretną platformę systemową? Czy znasz już jakieś algorytmy szyfrowania?

Więcej pomóc nie mogę niż to, że wypisałem co wypadało by zawrzeć w pierwszym poście...
    rafcio363
    Level 30  
    NIema zadnych wymagań :) robie projekt a to jest tylko taka dostawka żeby pokazać ze działa.
    I co to ma byc i jak to moja decyzja :)

Myślałem nad tym żeby pod XP nasłuchiwało (po załaczeniu Outlooka) protokół smpt i pop3 i w jesli "zobaczy" zaszyfrowany mail to deszyfruje go to jakiegos pliku przykładowo.

Niewiem nigdy się tym niezajmowałem dlatego szukam kogoś kto ma o tym pojęcie...

I pomoże mi to zrobić najszybsza drogą :)

Znam troche C/++ , Pascala.
    rafcio363
    Level 30  
    odświeżam....

Wymyśliłem ze jednak na początek napisze to (co narazie wydaje sie dla mnie łatwe) w html/java i zrobie na zasadzie wpisujemy w jednym oknie tekst, wybieramy klucz/algorytm wciskamy OK i w 2 oknie dostajemy zaszyfrowaną wiadomość i na takiej samej zasadzie deszyfracja.

Bo z tym nasłuchiwaniem smtp to chyba narazie sobie mogę pomarzyć z moją wiedzą na ten temat :D