Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blue screan - komputer domowy

12 Paź 2007 22:54 1077 8
  • Poziom 11  
    Witam ,
    Mam athlona dwu rdzeniowego 4200+ Toledo s.939 , plyta Asus A8N-E nForce 4 Ultra, 4x 512 Mb (Geil) , karta graf. ATI X800 GTO 256 Mb .
    Ale co jakis czas wywala mi bluscrena z textem blad pamieci 00...... itp ..
    Moze mi ktos cos doradzic co zrobic w tej sprawie ?
    Pozdrawiam
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Mavlinux napisał:
    Ale co jakis czas wywala mi bluscrena z textem blad pamieci 00...... itp ..
    Moze mi ktos cos doradzic co zrobic w tej sprawie ?

Owszem, juz doradzam: proszę podać innformacje o błedzie znajdujące się na tym niebieskim ekranie, tylko bez tekstów "itp.".
  • Poziom 11  
    No wlasnie to jest problem bo nie zdarzam przeczytac tego co wyswietla .. Ale postaram sie cos wykombinowac ...
    3xdzieki
  • Poziom 19  
    Zrób tak
    start->panel sterowania->system->zaawansowane->uruchamianie i odzyskiwanie->ustawienia i przy automatycznie uruchom ponownie zlikwiduj ptaszka, wtedy przy zwisie odczytasz kod błędu.
    pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Zrobilem dwie fotki tego co sie wyswietla , przez jakis czas bylo spokojnie , ale znowu to samo ..
    Prosze zerknac na pliki .
    Pozdrawiam
    Blue screan - komputer domowyBlue screan - komputer domowy
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    BAD_POOL_CALLER

Ten błąd Stop występuje, kiedy proces lub sterownik trybu jądra próbuje przeprowadzić niedozwoloną alokację pamięci. Problem bywa często spowodowany przez błąd sterownika lub oprogramowania. Okazjonalnie jest powodowany przez awarię urządzenia sprzętowego.
    Co do tego 2 screenu

Dodano po 11 [minuty]:

http://support.microsoft.com/kb/331988/pl a to jest link do 1 screena
  • Poziom 11  
    dzieki za pomoc Brauniack , zreszta wszystkim bvardzo dziekuje ... Problem to nic innego jak kosc pamieci . Pozdrawiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Coś mi się wydaje, że problem polega na ustawieniu taktowania "wykręconego" Geil`a.
    Trzeba sprawdzić specyfikację pamięci albo odczytać co jest napisane na samej płytce i sprawdzić czy płyta sobie z tym radzi.
    Przykładowo może być oznaczenie 2-6-3-3 a płyta może sobie z tym nie radzić albo będzie wymagać ręcznej konfiguracji ustawień pamięci.
    Zajrzyj jeszcze może tutaj Geil i polecam opis w dziale Pomoc - BIOS Guide.
    Może pomóc !

P.