per_gregor napisał: witam ostatnio w wyzej wymienionym głosniku odkleiło sie to kolko ktore zasłania cewke teraz pytanie czym to skleic? Ktoś mi powiedział ze kropelka pomoze ale ona sie krystalizuje i pod wpływem drgan moze znow mi po czasie odpasc, macie moze lepsze pomysły ? i czy taki głosnik z odklejonym elementem moze sie uszkodzic podczas słuchania muzyki ?
Brak kopólki sprawi, że nie będzie wetylacji cewki bo nie będzie przepływu powietrza oraz może sie zabrudzić.
Dodano po 3 [minuty]: Saper 18 napisał: No dokładnie budapren jest najlebszy , sam na nim regenerowałem pare głośników !!! , Przedewszystkim klej musi byc wmiare elastyczny !!
No może najlepszy do klejenia tonsilów albo STX ale napewno nie do RF. Najlepszy klej to klej na bazie cyjanoakrylanu czyli klej błyskawiczny najlepiej LOCTITE 480 z dodatkiem gumy odporny na udar i rozdzieranie specjalny do montazu i regeneracji głośników.