Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Router (do wifi) - wybor, instalacja, konkretna sytuacja

sea_hermit 13 Oct 2007 09:53 1616 4
    sea_hermit
    Level 1  
    Witam,

przeszukalem forum i wiem ze sprawa odnosnie routera do rozdzielenia internetu z MULTIMEDIA byla poruszana kilkakrotnie ale juz troche czasu minelo od wiekszosci z tych postow i byc moze cos sie zmienilo w tym zagadnieniu.

Chce podzielic lacze 1Mb z kablowki z MULTIMEDIA. na dniach bedzie zakladane dopiero. Chce spiac 4 laptopy i jeden stacjonarny. Z tego co juz przeczytalem (i chyba dobrze wywnioskowalem) najmniej klopotu sprawialy routery Linksysa. Chcialbym zaplacic do ok 180zl.

Szczerze mowiac to nie wiem za bardzo czym one sie roznia.

Po prostu chcialbym zeby to smigalo bez problemu. Laptopy chcialbym podlaczyc bezprzewodowo a stacjonarny kablem.

Czy konfiguracja jest trudna? Jak to jest z tym numerem MAC? Czy jak na poczatku podlacze sam stacjonarny komputer (bez routera) a potem wszystko (z routerem) to nie bedzie problemu?

Czekam z niecierpliwoscia na odpowiedz:).
    mbo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    sea_hermit wrote:
    Z tego co juz przeczytalem (i chyba dobrze wywnioskowalem) najmniej klopotu sprawialy routery Linksysa. Chcialbym zaplacic do ok 180zl.

Dobry wybór.

Quote:

Szczerze mowiac to nie wiem za bardzo czym one sie roznia.

Popatrz na parametry i instrukcję.

Quote:

Czy konfiguracja jest trudna?

Raczej prosta.

Quote:

Jak to jest z tym numerem MAC? Czy jak na poczatku podlacze sam stacjonarny komputer (bez routera) a potem wszystko (z routerem) to nie bedzie problemu?

Nie będzie problemu - możesz na routerze ustawić taki sam adres MAC.
    holcer
    Witam. Nie chcę rozpoczynać nowego tematu, bo właściwie byłby b. podobny - chodzi mi o wybór routera. Mam internet, w którym dziele łącze router'em LINKSYS BEFSR41 v2. Doszedł mi ostatnio laptop i szukałem routera bezprzewodowego, żeby móc z lapkiem po całym domu chodzić bez kabla. Znajomy ma taki router
    na sprzedaż:

http://www.netgear.com/Products/RoutersandGateways/AGDualBandWirelessRouters.aspx

Czy on się nada na zamianę za tamten? Zupełnie się na tym nie znam i nie chciałbym kupić czegoś, co mi się nie przyda. Ten Internet to nie Neostrada.
    Pozdrawiam
    mbo
    Będzie działał.
    Osobiście jednak go nie testowałem, nie wiem więc jak z jego stabilnością.
    holcer
    A uważasz, że sama firma jest godna zaufania? Gość mi go oferuje za 70 zł.
    Pozdrawiam