Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

XP pada mi po 2 dniach to chyba dysk?

djpolb 13 Paź 2007 10:00 849 5
  • #1 13 Paź 2007 10:00
    djpolb
    Poziom 16  

Mam problem z laptopem a mianowicie po zainstalowaniu systemu pochodzi on 2 max 3 dni i przy wlaczaniu wyskakuje komunikat ze nie moze uruchomic systemu bo plik: c:\windows\system32\config\system jest uszkodzony albo nie moze go znalezc. W celu naprawy chce zebym wlozyc plyte z winda i naprawial system przez "r". Domyslam sie ze jest to problem z dyskiem (hitachi 40 GB). Ostatnio zainstalowalem system na innej partycji i pochodzil ze 2 tyg. I tu mam pytanie czy sa jakies programy do sprawdzania i naprawy dysku ktore nie chodza spod windy tylko laduja sie auto przy wlaczaniu kompa lub spod dosa? Pamiatki byly sprawdzane programem Memtest i nie wykryl zadnych bledow. Czy ktos wie jak rozwiazac ten problem zanim laptop poleci przez okno ;)

• #3 13 Paź 2007 10:19
    djpolb
    Poziom 16  

Tylko ze one chodza spod windy a ja jej nie moge uruchomic.

• #4 13 Paź 2007 10:33
    phoe
    Poziom 29  

Podaj s.m.a.r.t'a oraz sprawdz czy na dysku nie ma bad sectorow:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic316154.html - Znajdziesz tam wszystko co ci bedzie do tego potrzebne(program + opis).

MHDD nalezy uzywac z glowa, i byc swiadomym tego, ze bezmyslne uzywanie tego programu moze uszkodzic dysk.

• #5 13 Paź 2007 10:34
    ZbeeGin
    Poziom 38  

Niech kolega zainteresuje się programem MHDD (bootowalny, obraz ISO). Krótki opis tutaj: http://nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html

Tylko uwaga - to może być niebezpieczne narzędzie! Jeśli na dysku laptopa jest partycja recovery to lepiej nie próbuj używać tego programu do naprawy dysku (a to program naprawdę potrafi).

• #6 13 Paź 2007 11:08
    djpolb
    Poziom 16  

Jesli chodzi o smarta to mi wyswietla wiecej opcji niz na zdjeciu z linka ktory podeslales, a skanowanie powierzchni nic nie wykrylo. Sektory mam tylko 2 rodzaje <10ms i <50ms

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME