Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ściąganie dużych plików z internetu

10 Wrz 2002 12:41 3894 10
  • Poziom 10  
    Mam duży (19mb) plik dbf do ściągnięcia i explorer przerywa mi w połowie wypisując że limit czasu został przekroczony . Jeżeli robię t akceleratorem wówczas wyskakuje mi hasło do wypełnienia a po haśle rozłącza. Może ktoś mi powie gdzie ustawić dłuższy limit w expolrerze albo co zrobić z tym hasłem w akceleratorze :cry:
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 20  
    janna26 napisał:
    Mam duży (19mb) plik dbf do ściągnięcia i explorer przerywa mi w połowie wypisując że limit czasu został przekroczony . Jeżeli robię t akceleratorem wówczas wyskakuje mi hasło do wypełnienia a po haśle rozłącza. Może ktoś mi powie gdzie ustawić dłuższy limit w expolrerze albo co zrobić z tym hasłem w akceleratorze :cry:

Hmm.. ze zwiększeniem czasu oczekiwania w eksplorerze to raczej nie da się tego wykonać za pomocą jego ustawień dostępnych użytkownikowi - jedyną możliwością (jeżeli istnieje) byłaby modyfikacja wpisu w rejestrze systemowym :)

Co do akcelaratora to napisz jakiego używasz i jaki komunikat jest przy wyskakiwaniu tej ramki - czy ściągasz ten plik z ftp ?

Często się zdarza że ramka z hasłem i loginem wyskakuje jak jest zbyt duża liczba osób ściągających plik (ale wtedy o tym pisze).

Ps. jeżeli umieścisz linka do tego pliku to spróbuję ci go ściągnąć i umieścić na forum elektrody :wink:
  • Poziom 20  
    Ja też używam DAP-a plus w wersji 5.3.0
    Plik jest zabezpieczony hasłem przed ściągnięciem dlatego nie mogę spróbować go ściągnąć.

Tylko dlaczeg eksplorer ściąga więcej niż DAP ?

A może serwer jest zebezpieczony przed ściąganiem za pomocą programów typu : DAP.

Spróbuj z wykorzystaniem innego programu do ściągania - np. Flashget-a.

Duże prawdopodobieństwo, że przyczyną jest po prostu tak jak pisze DAP : brak pliku :)

Jeżeli eksplorer przerywa ściąganie za każdym razem - to też raczej wskazuje na brak pliku - ewentualnie trzeba spróbować o innej porze, kiedy na serwerze jest mniejszy ruch.

Jeżeli metody opisane wyżej nie dadzą rezultatu to jedynym wyjściem jest zgłoszenie tego adminowi serwisu.

To niestety raczej wszystkie możliwości podpowiedzi - jest ich niewiele :)

Powodzenia
  • Poziom 10  
    Dziękuję i za tyle ale to się dzieje ze wszystkimi większymi plikami . Te do 5 mb ściągnęły się bez problemu - nie dap-em .
  • Poziom 17  
    serwer może mieć ustawiony limit czasu dla użytkownika po którym rozłącza go automatycznie, jedyne wyjście to użyć szybszego łącza lub list do administratora. Limitu takiego nie da się zmienić ze strony użytkownika.
  • Poziom 20  
    janna26 napisał:
    Dziękuję i za tyle ale to się dzieje ze wszystkimi większymi plikami . Te do 5 mb ściągnęły się bez problemu - nie dap-em .

Czy ten objaw występuje tylko przy ściąganiu plików z tej jednej strony czy zawsze jeżeli plik ma więcej niż 5 MB ?

Spróbuj zainstalować np. FlashGet'a (są na niego nakładki w języku polskim) i zmienić wartość czasu bezczynności na 300 [ms]. - lub nawet więcej. Wtedy program będzie dosyć długo czekał na dane -> to pomaga jeżeli serwer z którego ściągasz jest bardzo wolny - np. Interia :)

Ps. Spróbuj ściągnąć ten plik - jest to 11MB -directx 8.0PL z serwera chipa. Spróbuj z dap-em a potem wyłącz w dap-ie opcję browser integration i spróbuj explorerem albo jeszcze FlashGetem.
    http://download.chip.pl/download_1903.html
  • Poziom 31  
    Do admina!
    Czy to jest forum dla włamywaczy, czy dla elektroników?

"http://www.serwisant.pl/login/file/ftp.asp?a=download&f=%5Ctv%5CSony%5CSony%2D2%5CTV1%5CAE%2D5%2Epdf"

"Po wpisaniu hasła tego przez które wchodzę do serwisu wypisuje komunikat :

File reqestet does not exists downoload aborted"

Takie posty należy usuwać!
    Forum SERWISANTA jest konkurencją, co nie znaczy że na tym Forum należy tolerować osoby próbujące się tam włamać!
    Jak na to nie patrzyć, jest to przestępstwo!

Do "janna26", może opłacisz 36 PLN i nie będziesz miał problemów przez trzy miesiące?
    A jeżeli posiadasz hasło na wejście do serwisu, to i to drugie też powinieneś mieć!
    Chyba Cię stać na to!
  • Poziom 20  
    Stef napisał:
    Do admina!
    Czy to jest forum dla włamywaczy, czy dla elektroników?

"http://www.serwisant.pl/login/file/ftp.asp?a=download&f=%5Ctv%5CSony%5CSony%2D2%5CTV1%5CAE%2D5%2Epdf"

"Po wpisaniu hasła tego przez które wchodzę do serwisu wypisuje komunikat :

File reqestet does not exists downoload aborted"

Takie posty należy usuwać!
    Forum SERWISANTA jest konkurencją, co nie znaczy że na tym Forum należy tolerować osoby próbujące się tam włamać!

Do "janna26", może opłacisz 36 PLN i nie będziesz miał problemów przez trzy miesiące?
    A jeżeli posiadasz hasło na wejście do serwisu, to i to drugie też powinieneś mieć!
    Chyba Cię stać na to!

A kolega ma chyba jakiś problem albo z koncentracją albo ze zrozumieniem tekstu pisanego.

O co ci chodzi w tym poście - bo dla mnie nie jest to jasne i czytelne - ale dla Ciebie wyjaśnię wszystko po kolei - Bo ja także szanuję prawo i lubię porządek.

A więc od początku :

1) "Czy to jest forum dla włamywaczy czy elektroników" ?

:!: To jest forum elektrody dotyczące KOMPUTERÓW i wszystkiego co jest z nimi związane - czyli także problemu ze ściąganiem dużych plików -> przynajmniej dla mnie jest to oczywiste.

2) "http://www.serwisant.pl/login/file/ftp .....itd"

:!: Jakbyś przeczytał posty dokładnie to byś wiedział, że sam zaproponowałem, że w razie problemów użytkownika janna26 ściągnę ten plik, z którym jest problem u siebie. Nie spodziewałem się linku z płatnej strony - ale to nie ma nic do rzeczy.

3) "Takie posty należy usuwać!
    Forum SERWISANTA jest konkurencją, co nie znaczy że na tym Forum"

:!: Twój post należy usunąć bo nie wnosi nic ciekawego i sensownego do sprawy. forum serwisanta NIE JEST DLA ELEKTRODY konkurencją w takim sensie o jakim piszesz. Elektroda jest przede wszystkim BEZPŁATNA i tym samym ogólnie dostępna - jest klasą samą w sobie.
    A od czego jest niebieski kwadracik ?!? - załatwia sprawę bez robienia niepotrzebnego szumu!

4) "należy tolerować osoby próbujące się tam włamać!

:!: Może sam pomyślałeś o tym żeby się tam włamywać :)
    W poście wyżej jest wyraźnie napisane przez janna26 : "Te do 5 mb ściągnęły się bez problemu - nie dap-em . co przynajmniej ja rozumiem,że janna26 jest tam zarejestrowana i ściąga pliki legalnie! - jednak ma problem z większymi objętościowo.

5) "Do "janna26", może opłacisz 36 PLN i nie będziesz miał problemów przez trzy miesiące?
    Chyba Cię stać na to"

:!: Przepraszam, ale czy ty masz jakiś kompleks forum serwisanta ?!? Bo nie rozumiem twojej złośliwości.

:arrow: Przepraszam że się wtrącam i za długi post -> ale według mnie post wyżej nic nie wnosi, obraża innych bez podania konkretnych dowodów .

MOIM CELEM NIE BYŁO TAKŻE OBRAŻANIE ŻADNCYH UŻYTKOWNIKÓW TEGO FORUM (W SZCZEGÓLNOŚCI STEF-A) - jest to użytkownik który wysłał wiel postów na tę grupę i szanuję jego pracę - chciałem tylko zwrócić mu uwagę na jego post.

A ELEKTRODA TO KLASA SAMA W SOBIE - Pozdrawiam wszystkich, którzy przyczyniają się do jej dalszego rozwoju :wink:
  • Administrator Systemowy
  • Poziom 15  
    Istotnie jest to problem czysto techniczny, gdyż kol. janna26 ma problem nie z zalogowaniem się do omawianej strony a ze zrywaniem połączenia podczas próby użycia akceleratora DAP (może ściągać plik w explorerze ale kończy transfer przedwcześnie - w przypadku niewłaściwego hasła nie dopuściłby do rozpoczęcia transferu a pozostałby na etapie okna z żądaniem wpisania użytkownika/hasła).

Może to być spowodowane wybraniem opcji "Disconnect after download" w menu "Auto" lub też należy skonfigurować program przez wejście do opcji "Downloads" a następnie "Options / Configurations", po czym wybrać "Connection" i odhaczyć opcję "Disconnect After Download is completed", w przeciwnym wypadku jeśli hasło jest błędne lub niepoprawnie wpisane to wtedy DAP może rozłączyć połączenie "Dial-up connection" po ok. 10 sekundach (chyba, że mu się przeszkodzi przed upływem 10 sek. przez naciśnięcie "Cancel"). Ale zasadniczo powinien wrócić do okna żądającego hasło - chyba, że po stronie serwera jest limit co do ilości prób wpisania hasła.

Jeśli DAP wykrywa, że taki plik nie istnieje (cytuję: "File requested does not exist download aborted") to również może rozłączyć po 10 sek., gdyż uzna że sesja została już zakończona. Będzie tak też w przypadku gdy jest to link do strony html a nie do pliku, z tym że wówczas pojawi sie dodatkowe okno z opcją "Open Browser" oraz "Continue as is". Po wybraniu opcji "Open Browser" otworzy się witryna ze stroną, na której powinien być odnośnik do tego pliku, który chcemy ściągnąć. Jeśli pojawi się okno z tytułem "Download Accelerator error" i opisem, że dana strona html jest już na liście plików (stron) do ściągnięcia ("The file (URL) xxxxx.html is already listed in your download queue and marked as completed"), to należy wejść do programu "Download Accelerator" DAP i usunąć tę stronę html z listy plików do ściągnięcia (ściągniętych), po czym ponowić próbę ściągania pliku z użyciem DAP.
    Należy również przeanalizować wszystkie opcje konfiguracyjne w menu "Configuration".

W przypadku explorera, jeśli transfer jest powolny lub panuje duży tłok w sieci albo występuje dużo przekłamań w procesie transferu to może zakończyć się on przedwcześnie informacją o przekroczonym limicie czasowym. Dobrze jest ponowić próbę o innej porze dnia. Jeśli masz permanentnie problem z explorerem bez względu na rodzaj witryny/ściąganego pliku to może wskazywać to na błędną instalację explorera lub Windows. Również kiepska jakość połączenia modemowego może objawiać się w podobny sposób podczas prób ściągania większych plików (timeout, This page cannot be displayed etc.).

Pozdrawiam