Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SONY SLV-E705 - magnetowid nie przyjmuje kaset

13 Paź 2007 19:53 1584 3
  • Poziom 14  
    Witam , magnetowid nie przyjmuje kaset ,mechanizm ustawiony poprawnie lecz żadnych oznak (życia).wykluczam uszkodzenia napędów capstan czy dysku wizji .podejrzewam jakiś brak zasilania na układzie sterowania mechanizmem (servo) .Jednak nie dysponuje schematem do tego modelu i nie mogę dokładnie sprawdzić napięć .może ktoś z kolegów miał do czynienia z taką usterką w tym modelu (slv-e705) lub wie gdzie znajdę schemat ?
  • Poziom 14  
    Witam
    Sprawdź układ optyczny w magnetowidzie tzn. czy dioda nadawcza i fototranzystor pomiędzy mechanizmem na kasety są sprawne.
  • Poziom 14  
    Sprawdziłem całą optykę jest sprawna .Napędem windy steruje scalak BA6209 ,po włożeniu kasety zostaje zwolniony przełącznik na płycie co powinno spowodować załączenie napędu windy ,jednak układ BA6209 nie dostaje rozkazu uruchomienia silnika windy (BA6209 sprawdzony ).
    Na początku podejrzewałem uszkodzenie capstanu ,możliwe że jego uszkodzenie powoduje zablokowanie funkcji windy ,oraz rozruchu głowicy przy włączeniu (power) .

Z praktyki wiem że są różne objawy uszkodzeń napędów ,jednak zawsze była jakaś reakcja mechaniki ,w tym przypadku jej brak dlatego proszę o dalsze wskazówki .
  • Poziom 14  
    Odszukaj sobie np na
    www.elenota.pl notę katalogową tego układu ja sprawdzałem i mi jakiś błąd wyskakuje ale tu masz układ:

http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/36066/ROHM/BA6209N.html

teraz odpowiednio sprawdź napięcia zasilania zgodnie z nim. następnie ja bym spróbował wymusić sterowanie silnikiem przez podanie odpowiedniego napięcia sterującego na ten układ. Jeśli wsunie kasetę to idź za ścieżką która doprowadza sygnał startu na ten układzik i szukaj dalej problemu. może to być następny układ sterujący lub prostszy np. tranzystor. Jak będziesz coś więcej wiedział to daj odpowiedz to postaram się cos więcej pomóż