Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Astra II 1.6 8v duże spalanie

proccesor 14 Oct 2007 12:30 15497 7
 • #1
  proccesor
  Level 12  
  Witam wszystkich ,mam taki problem:w astrze z 1999r od niedawna zauważyłem dosyć duże spalanie (ok12l) a ok 2-3mieś.wcześniej na nagrzanym silniku jak sie jedzie na np3biegu 60 i doda gazu to szarpie, ale jak gaz wciśnie sie wiecęj to szarpania nie ma.A pytanie ,gdzie jest złącze serwisowe w tym oplu?
 • #3
  proccesor
  Level 12  
  otwierałem skrzynke bezpieczników ,pod kierownicą po lewej stronie,nie mam tam na pewno złącza serwisowego...patrzyłem również pod skrytką od strony pasażera ;też nie ma..
 • #4
  Doktorr
  Level 35  
  Pod zaślepką na wysokości rękojeści hamulca ręcznego.
 • #5
  tomekb
  Level 26  
  sprawdz spalanie na analizatorze i podaj parametry
 • #6
  Marian B
  Level 37  
  Duże spalanie, to prawdopodobnie sonda Lambda. Trzeba sprawdzić czy nie są okopcone (czarne) świece, oraz czy nie wydobywa się "czarny" dym z układu wydechowego. Tak miałem w Octavii 2,0. W tym samochodzie wyloty tłumika są skierowane do dołu, i przygazowanie na postoju dawało czarną plamę sadzy na jezdni. Po wymianie sondy Lambda, tej przed katalizatorem (są dwie, jedna za katalizatorem), wszystko wróciło do normy.
 • #7
  proccesor
  Level 12  
  Witam wszystkich
  A więc tak gniazdo jest pod zaślepką, ale pytanie jaki program?programy np VAG czy scantool i inne nie widzą tego auta ,ani nie mają go w wykazie,no i jeszcze jedna sprawa czy to jest ODB II , ODB I ,czy stary CAN bus?

  Moderated By goldwinger:

  Bez przesady
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic566200.html