Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz - jaką końcówkę wybrać? Co polecacie?

14 Paź 2007 12:42 1287 9
  • Poziom 21  
    chciałbym sobie zrobić jakiś wzmacniacz , mam trafo TS120/9
    2*22,8V 2*2,4A i myślałem nad wzmacniaczem albo do subwoofera ,albo jakimś nie wiem no tak 2*30W bo myśle że tyle by sie dało wycisnąć :Dtylko mam problem z doborem końcówki nie wiem co wybrać. Pomożecie ??
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Post był raportowany.
    Przeniosłem z: Nagłośnienie Domowe
  • Poziom 21  
    A masz moje jakiś schemat pasywnego filtra dolnoprzepustowego??
  • Poziom 21  
    a do takiego filru jaki kondensator użyc?? i jakbym użył potencjometra to np. miałbym jegulowaną częstotliwość tym samym pasmo niskich tonów, które filtr by przepuszczał np. minimalnie było by do 100Hz ,a po przekręceniu gałki potencjometru np. do 50Hz??
  • Poziom 16  
    Teoretycznie mógłbyś zastosować zamiast stałej rezystancji potencjometr ale pamiętaj że taki filtr ma różną rezystancję wejściową dla różnych wartości częstotliwości i musisz to wziąć pod uwagą włączając taki układ w cały obwód wzmacniacza. Ale z twoich pytań wnioskuję że potrzebujesz po prostu regulację tonów niskich , popatrz na typowe rozwiązania korektorów pasywnych lub aktywnych.
  • Poziom 21  
    Włąśnie o to mi chodziło, o regulacje tonów niskich żeby po ustawieniu potencjometru w jedną ze stron filtr przepuszczał częstotliwości do 50Hz. Po kręceniu w drugą stronę czestotliwości coraz większe, aż do momentu w których przepuszczałby wiekszość częstotliwości wejściowych.(wszystkich chyba nie idzie)
  • Poziom 21  
    dzieki za pomoc:) a jak stworzyć regulacje niskich tonów??