Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.
 • #1
  packetm
  Level 18  
  Awaria stabilizatora +5V (dawał ok.8V), zasilającego min. pamięć 93C46 oraz kontroler 8051 spowodowała uszkodzenie pamięci.
  Po wymianie pamięci oraz jej zaprogramowaniu ( https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic84840).html tuner zaczął pracować prawidłowo, za wyjątkiem tego, że nie działa z pilota. Pilot sprawny, przebiegi na wyjściu oczka prawidłowe.
  Pytanie:
  Czy to że pilot działa lub nie, może zależeć od zawartości pamięci ?
  Czy wzrost napięcia mógł spowodować uszkodzenie procesora że ten nie działa z pilota?
  Pozdrawiam
 • #2
  matiz229
  Level 12  
  być może że stabilizator ten dawał także to napięcie na odbiornik infra red, bo one takze często są na 5V. sprawdź odbiornik podczerwieni.

  pamięć raczej nie ma wpływu na pilota, ponieważ sygnały z pilota po przejściu przez odbiornik podczerwieni, trafiają do dekodera, który dekoduje te sygnały(np saa3010 philipsa, który dekoduje w popularnym kodzie RC-5), a z dekodera bezpośrednio do procka
 • #3
  SANDRA
  Level 20  
  Jedno i drugie packetm. Jak zmieniłem soft na polskojęzyczny w TV Nokia niestety pilot też przestał działać. Tutaj może być analogicznie choć głowy nie dam sobie obciąć. Podstaw odbiornik podczerwieni - to że daje przebiegi nie stanowi o tym że są one prawidłowe.

  Pozdrawiam Jaro
 • #4
  packetm
  Level 18  
  Odbiornik podczerwieni jest zasilany również z 5V jutro spróbuje podstawić.