Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Simulink - przesuwnik fazy

14 Oct 2007 17:28 1439 1
  • Level 9  
    Witam.
    Mam następujący problem. Realizuję projekt w Simulinku i zatrzymałem się na części gdzie konstruuję przesuwnik fazy.
    Przesuwnik zrobiłem i działa bardzo dobrze, ale dla niskich częstotliwości (1Hz) a mój przesuwnik ma działać na 3ch pierwszych harmonicznych czyli sinusoidy dla 50, 100 i 150 Hz.

Do budowy przesuwnika wykorzystałem bloczek Variable Transport Delay z biblioteki Continous. Bloczek ten posiada dwa wejścia i jedno wyjście. Na pierwsze wejście podaję sygnał Oryginalny, na drugie wejście podaję wartość przesunięcia sygnału (wartość 1=pi) a na wyjściu obserwuję rezultat.
    I tak jak już pisałem, wszystko działa dla częstotliwości źródła sinusoidalnego 1Hz (1*2*pi w/rad) a dla 50Hz sygnały są w tej samej fazie (nie wspominam już o 100 i 150Hz).
    Jak sobie z tym poradzić? Jakie zastosować nastawy? A może któryś z szanownych kolegów zna lepsze rozwiązanie mojego problemu. Za każdą radę serdecznie dziękuję

PS.
    Pracuję na MatLAB 6.5.1, metoda całkowania ODE1
    Innego wyjścia nie mam, bo pracuję z DS1104 firmy dSPACE i można by powiedzieć że jestem skazany na tego MatLABa i tą metodę całkowania :)
  • Level 9  
    Problem już rozwiązany, więc zamykam temat.