Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak poprawić brzmienie zestawu 2x400W

amelx 14 Oct 2007 20:42 3169 35
    amelx
    Level 16  
    Witam ,doradżcie co zrobić,(kupić)żeby poprawić brzmienie.Mam 2x400W,sprzęt nagłośnieniowy ,ale..... gdy podłączam klawisz do wieży audio w domu to w niej mi bardzo fajnie i miękko brzmi,bo mam tam efekt surrond ,no i oczywiście korektor .Mam pytanie ??? co wpiąć żeby miękko zagrało do sprzętu estradowego(może jakeś efekty typu surrond, czy coś do podbicia pasma),PROSZĘ O PODPOWIEDŻ .mój sprzęt CROWN XLS602,soundcraft M8 , korektor 3102 (behringer)no i kolumny Wharfedale LX15.Proszę o podpowiedzi!
    User removed account
    User removed account  
    amelx
    Level 16  
    Witam ,chodzi mi o np.o Surrond, czy ma coś takiego np. EX3200(behring)lub inne urządzenia,ale chyba same kolumny(różnych firm ) tego efektu nie mają ?trzeba coś wpiąć jakiś procesor ?Ja tak myślę !może się mylę ...co ty na to !
    User removed account
    User removed account  
    Malas1984
    Level 29  
    Wez zakup sobie taki efekt do tego z roznymi programami-np miksery maja takie-rozne efekty,kamery poglosowe itd... O to Ci chodzi?
    OZAJSTP
    Level 13  
    Efekt pewnie cos poprawi ale może spróbuj z inna końcówką jak masz możliwosć bo lx to ponoc niezłe paczki.
    Pobaw sie też korektorem spróbuj róznych ustawień, może to coś da...
    peter130
    Level 12  
    A może jakiś dopalacz pomoże ?
    Malas1984
    Level 29  
    Moze tym korektorm bys cos wystroil...
    seradam
    Level 17  
    Proponuję pomoc kogoś kto ma pojęcie o nagłośnieniu estradowym.
    Sam wielokrotnie pomagałem "zestroić" sprzęt kolegom z zespołów.
    Dodawanie efektu na klawisz jest dość oryginalnym podejściem i raczej nie często spotykanym.
    Malas1984
    Level 29  
    Zeby cos wiedziec-trzeba robic,probowac i testowac odpowiednio ;-)

Dodano po 6 [sekundy]:

Jak nie wyprobuje-to nie bedzie wiedzial ja to jest ;-)
    amelx
    Level 16  
    Witam , co do efektu mam Lexicona MPX1, ale to jest na wocal ,kolumny LX-niezłe paczki,ale nie wiem co wpiąć,pod cały zestaw , są takie beringery Ex 3200, czy to jest dobre?bo słyszałem że w tym sprzęcie można dac efekt przestrzennySURROND ,podbić basy itp... a może macie coś innego na oku ??proszę o wypowiedż !!
    Ash Ketchum
    Level 27  
    Moim zdaniem cała wina leży po stronie wzmacniacza. Wiem jak ten crown gra. A z tych paczek można uzyskać naprawdę ładne brzmienie - jeśli chcesz mieć głęboki bas to może pomyśl o lx18b? Naprawdę sporo by dał.
    Malas1984
    Level 29  
    baterry moze miec racje. Ten Crown wydaje mi sie podejrzany-a nie jest on czasem przereklamowany? Czesto wlasnie takie na allegro widze wzmaki i az mnie sie nie chce na ten temat dyskutowac. Poprostu wzmacniacz nie ma sily pchnac membran porzadnie.
    Ash Ketchum
    Level 27  
    Przereklamowany - on niema czym grać. Trafo maleńkie, 2 małe kondy w filtrze i radiator z wytłoczonych blaszek. On może zniekształcać, może sie dławić i grać tak niezbyt miło właśnie. On jest tej samej klasy co JBL JRX albo SyF, i do nich pasuje. Tych kolumn szkoda pod nim. Lepiej dać jakiego Dynacorda CL800, QSC albo nawet ADS LX800 lub nowego HX800. Bo tamten to porażka.
    seradam
    Level 17  
    :D:D:D Chyba się uśmieje :D:D:D
    Crown potrafi zagrać ale trzeba umieć go wykorzystać.
    Niestety nie każdy to potrafi.
    Tłumienie może i zazwyczj jest spowodowane podłymi złączami i kablami.
    Ale "fachowcy " winią różne rzeczy. A najczęściej to tragicznie ustawiony mikser i jeszcze nie wiadomo jakie peryferia po drodze.
    Znam takich "fachowców" co tak długo dopasowywali sobie kolumny że teraz pomimo że nie potrafią ustawić miksera jakoś grają.
    Co do tych kolumn to nie znam i nie miałem styczności.
    A dodam że np na takich Crownach robiłem koncert Rudiego Szuberta.
    Oczywiście nie tylko ale górki szły właśnie z nich.
    Chylę czoło przed "fachowcami" :D niektórzy może nawet dostali do ponoszenia z wozu na scenę :D profesjonalny sprzęt :D
    Malas1984
    Level 29  
    ja sie za wielkiego nie uwazam,ale mozna tutaj polemizowac-co mozna zrobic tutaj- tylko czytajac sam opis problemu? Na moje to moze byc wiele tez przyczyn-wzmacniacza,miksera,korektora,kabli,itp.... Mozna tak dyskutowac full czasu.
    User removed account
    User removed account  
    Malas1984
    Level 29  
    Mnie sie wydaje,ze pan seradam troszke fantazjuje ;-) - nie obrazajac jego osoby-takie mije zdanie na ten temat.

Dodano po 1 [minuty]:

I jeszcze jakies gadanie ,ze niektorzy dostali tylko do noszenia profesjonalny sprzet ;-)
    OZAJSTP
    Level 13  
    Jak crown za taka kase może być profesjonalny??
    Dla mnie tak jak pisałem wyżej ten koniec właśnie jest słabym ogniwem i tyle... ale pokombinował bym z korektorem przed pozostawieniem go w domu i podłaczeniem do dvd.
    pozdrawiam
    Malas1984
    Level 29  
    Oczywiscie,ze nie ma o czym rozmawiac. A forumowicz seradam takie rzeczy wypisuje i jeszcze jak.. ;-)
    seradam
    Level 17  
    Może i się nie znam :D
    W końcu te kilkanaście lat pracy jest g warte.
    Ale może ktoś poczyta ten post od początku.
    Można się mądrować jak się pracuje w dużej firmie i gra na sprzęcie z górnej półki. A co do brzmienia na Papieżu to z całym szacunkiem było to mocno przesadzone. Ja widziałem i słyszałem podobnych mądrali w akcji.
    Sztuką jest zrobić dobry dźwięk na tym co się ma do dyspozycji.
    Klasą akustyka nie jest zrobić koncert polodance na super paczkach w idealnym miejscu. Ale co tam ja ja tylko pracuje. A kolega nie może na takim zestawie uzyskać brzmienia z wieży w domu. Niech się koledzy zastanowią czy to jest normalne ? Czy aż tak tragiczny jest ten zestaw?
    Bo moim zdaniem nie. To powinno grać dużo lepiej.
    A na tym forum jak ktoś nie pochlebia "znawcą " to się nie zna :D
    Wiem że jest podział na tych co robią zakupy w Łomiankach i innych miejscach. Są zwolennicy tamtego sprzętu i bardzo mocni przeciwnicy.
    A ja sobie gram w firmie z małym budrzetem ale ambitnie i szukam najlepszych rozwiązań. Właśnie wróciłem z pracy robiłem kabaret i ciągle mam dobry humor.
    Polecam wyluzujcie się i podpowiedzmy koledze co zrobić .
    Wiem że ma wyrzucić crowna, a ja go chętnie złapie jak będzie leciał. :D [/quote]
    Malas1984
    Level 29  
    Nie ma sensu sie klocic i sprzeczac,ale wydaje mi sie to wszystko dosc podejrzane i wole juz nie wlaczac sie w dyskusje wiecej.Jazdy ma swoj gust i sprzet oraz zdanie. Pozdro.
    User removed account
    User removed account  
    amelx
    Level 16  
    Dziękuję za podpowiedzi (bartezz)! ale ,jak i z czego otrzymać efekt przestrzenny (SURROND)do tego zestawu2x400W, korektor tego -co wiem ,nie ma ....posiadam korektor beringera (2x31)..wypowiedzcie się !!
    User removed account
    User removed account  
    miszkoo
    Level 28  
    Dziek przestrzenny uuu a masz nagłośnienie powierzchni nagłaśnianej obstawione z czterech stron bo jedynie 4(ewentualnie 3) kanałami można zrobić dwięk przestrzenny.
    A napisy na chińskich wieżach typu SURROND to nic innego jak podbijanie pewnych częstotliwości które odbijają się od ścian pomieszczenia i wracają z tyłu(od czego odbijesz dźwięk w plenerze.
    Fizyki nie da sie oszukać mając dwie kolumny nie można zrobić dodatkowo dwóch wirtualnych na przeciwko tych prawdziwych.

Mogę sie mylić jest to moje postrzeżenie niczym nie potwierdzone. Może mi ktoś napisać czy dobrze to wykminiłem.
    User removed account
    User removed account  
    amelx
    Level 16  
    Witam ,a więc na przody można dodac jakiś pogłos np.z lexicona mpx1 -którego posiadam na vocal (reverb ,hall. itp.) i powinno delikatnie "pykać", czy tak ???oczywiście dam go na sumę ..
    Malas1984
    Level 29  
    Proponuje do tego dzwieku przestrzennego wlasnie,aby go uzyskac-zakupic jakas kamerke poglosowa lub mikser Behringera UB1204FX-mam go i jestem z niego zadowolony,posiada on 99 funkcji o roznych efektach oprocz tego ,ze miksuje 8 kanalow i ma pare regulacji wysokie,srednie,bas oraz innych sporo funkcji. Polecam .

Dodano po 26 [sekundy]:

No chyba ,ze autor nie chce inwestowac ;-) to nie wiem.