Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Antena zewnętrzna do modemu HUAWEI E220 jak podłączyć

14 Oct 2007 23:59 37176 6
  • Level 13  
    Witam od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem modemu HUAWEI E220 modem pracuje we wszystkich systemach telefoni komórkowej, ale żeby odbierać sygnał UMTS czy tez HSDPA to praktycznie musiał bym pokój przemeblować żeby komputer przy oknie stał i pomyślałem o antenie zewnętrznej pożyczyłem jakiś wynalazek od kolegi kupiłem uniwersalny konektor indukcyjny ale mam problem w którym miejscu w modemie znajduje się antena może ktoś z Was napotkał taki problem i podzieli się sugestiami
    Pozdrawiam
  • Level 36  
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=3387488#3387488
    1. Antena uziemiona / połączona z siecią masy budynku
    2. Dobry przewód (do kilku m RG223PE, RG142, S544,
    dla dłuższych RLF7CuPE, H500 z krótkim przejściem na cieńszy)
    MIKRUS wrote:
    jakiś wynalazek od kolegi kupiłem uniwersalny konektor indukcyjny
    Delikatnie mówiąc sam jakby zauważyłeś...
  • Level 13  
    Czyli sumując niema żadnych szans podłączenia anteny do tego nowoczesnego modemu, nasuwa mi się pomysł żeby ten modem rozebrać i sprawdzić czy nie mo możliwości podłączenia anteny wewnętrznej.
  • Level 15  
    Jest inne rozwiązanie przynajmniej ja tak zrobiłem i działa bo w tym pokoju gdzie mam kompa modem pracował w GPRS a w drugim EDGE więc zacząłem szukać anteny bezowocnie i wtedy zrobiłem przewód USB długości 6 metrów i modem jest gdzie indziej a komputer gdzie indziej wszystko hula OK.
    Próbowałem z 10 metrowym ale było za dużo musiałem skrócić przynajmniej przy tym kablu jaki zastosowałem pierwszy lepszy 4 żyły z oplotem i folią ekranującą , być może można by dać dłuższy tylko trzeba zastosować jakiś dobry przewód mało stratny ale tu juz trzeba poeksperymentować.
  • Level 13  
    Dzięki za linka to jest właśnie to co szukałem zabieram się do ulepszeń modemu
    Pozdrawiam