Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OTV Samsung 100 Hz - CW-28C7VH

Zenon Michoński 15 Paź 2007 08:00 1107 7
  • #1 15 Paź 2007 08:00
    Zenon Michoński
    Użytkownik obserwowany

Potrzebuje potwierdzenia czy trafo do wymiany, czy jest jakiś sposób na zmniejszenie się grzania radiatora.
    Wymieniałem tranzystor na wysokim 2SC5331 i jest OK, ale radiator cholernie nabiera temperatury. Z obawy na przegrzanie nie używam TV i czekam na trafopowielacz.
    Co o tym sądzicie?

Podaj model tego odbiornika (ob)

0 7
  • #2 15 Paź 2007 09:52
    rafalbecht
    Poziom 28  

Czy na pewno tranzystor jest z pewnego żródła bo trafiają się buble podróbki i to może być powodem tych objawów grzania ewentualnie sprawdzić sterowanie tranzystora i napięcie B+.

0
  • #3 15 Paź 2007 10:17
    Mirek Z.
    Moderator

Jeśli po wymianie wyłącznie tranzystora TV działa (można więc założyć, że kondensatory impulsowe są sprawne), ale tranzystor się przegrzewa, to najwidoczniej poprzedni też padł z od temperatury. Tym bardziej więc sprawdź sterowanie bazy (j.w.), ale również napięcia wyjściowe z trafo, może któryś obwód obciąża. Jeśli napięcia (łącznie z WN) są w normie, to raczej trafopowielacza bym nie podejrzewał.

0
  • #5 15 Paź 2007 19:30
    Zenon Michoński
    Użytkownik obserwowany

Tak kądki impulsowe wymieniłem jak leci ze względu jaka tam temperatura się tworzyła,tak tranzystor pad z przegerzania ale przy okazji wypaliło 2 końcówki trafa ,dlatego to podejrzenie.wszystko jest OK ,tylko radjator się cholernie grzeje.

0
  • #7 18 Paź 2007 22:34
    Mateuszz
    Poziom 12  

Miałem raz uszkodzony TLP431,napięcie było zawyżone i tranzystor się uszkadzał.Tranzystor przy prawidłowej pracy również bardzo się grzeje,więc dobrze by było wymienić pastę pod nim.

0
  • #8 18 Paź 2007 23:06
    zorbek
    Poziom 30  

Tranzystor na wysokim w samsungu może złapać ponad 70 stopni. Tranzystor z pewnego żródła to wytrzyma a podróba nie. A poprzedni uszkodził się z powodu przerwy w obwodzie cewek H.

0