Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dwie nietypowe obudowy.

15 Paź 2007 17:49 1446 6
  • Poziom 34  
    Chciałbym w tym wątku przedyskutować dwie dość ciekawe obudowy subbasu. Oba projekty są dostępne pod adresem:

http://www.paplans.de.vu/

Jeden to 15" MTL, drugi to 15" ARLS (oba znajdują się w dziale subs).

Chciałbym sie dowiedzieć na ich temat dwóch rzeczy: jakiego programu można użyć do symulacji tego typu obudów oraz jakie są ich plusy w stosunku do zwykłego b-r. Jeżeli ktoś ma na ten temat jakąś rozbudowaną (może być nawet dość skomplikowana) teorie to również bym o nią prosił.

Z góry dzięki ;)

(na tej stronce jest jeszcze kilka innych ciekawych projektów więc o nich tez można pisać)
  • Poziom 20  
    nie wiem co w nich takiego nietypowego?? a co jest typowe Closed czy BR a może BP??
  • Poziom 34  
    Tak te obudowy są typowe bo choćby w głupim winisd można wykonać ich poglądową symulacje. To po pierwsze. Po drugie, pokaż mi nie wiem, z 10-20 subów wykonanych w tym stylu(mówie o firmówkach), wątpie że znajdziesz, a b-r'ów czy bandpass'ów to na pęczki.

Ps. Nie rozwodzimy sie w tym temacie czy są typowe czy nie. Chce uzyskać odpowiedzi na swoje pytania.
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Hi,
    uzyj funkcji szukaj. O zestawie ARLS pisalem juz pare razy.
    Pozdrowienia.
  • Poziom 34  
    Widziałem te posty i brakuje konkretów. Skoro masz doświadczenie z tymi paczkami, to napisz więcej info typu jaki zysk energetyczny oferują (w db), jak wygląda sprawa z impulsem, wytrzymałością mocową, a może wiesz jak takie coś obliczyć?? :>

Pozdrawiam ;)
  • Poziom 30  
    Hi,
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...ght=arls&sid=2ebc7ce7113f2bc70137e816cfbf884d
    Zysk energetyczny - o ile pamietam bylo to cos kolo 2 dB wiecej niz sub typu klasyczny BR (oczywiscie tez na Kappie LF ). Subek ten skonstuowany zostal tylko pod glosnik Kappa LF. Wiem ze obudowa byla zmieniana nascie razy zanim wygladala jak efekt koncowy. Byl jeszcze mod pod glosnik 18 Sound, ale plany zastrzegl sobie konstuktor.
    Pozdrowienia.
  • Poziom 34  
    No dobra a jakieś podstawy matematyczne-jakbym chciał sobie coś takiego machnąć dla innego głośnika. (teoretycznie tunel z arls mozna przesymulować w hornrespie, jednak pochylenie względem ziemi napewno też ma znaczenie)