Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

sprezarka samochodowa-zasilanie z prostownika?

shizy 15 Oct 2007 17:56 1831 7
    shizy
    Level 22  
    witam

kupilem sprezarke samochodowa na 12V w biedronce za 17zl (co juz swiadczy o urzedzniu;-).Zasilanie 12V,10A.Cisnienie 1,7a.Produkt Made in China.
    Maj jej zamiar uzywac do do pompowania materaca. I tu moje pytnie, czy moge ja zasilac z prostownika samochodowego.Prostownik ma wskaznik do 10A ale regulacja nie dziala.Mimo to laduje akumulator (od opla Astry 1.4) prawidlowo.Nie zepsuje sie sprezarka po podlaczeniu do prostownika?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    waldekg
    Level 28  
    Witam. Podobną sprężarkę używam i jest zasilana ze starego akumulatora samochodowego podłączonego do prostownika.
    kaczy99
    Level 23  
    Jeżeli się zepsuje to raczej nie będzie to wina zbyt wysokiego napięcia, a raczej jej jakości, chodź to zależy jaką sie trafi. Sam już miałem 2 takie, jedną kupiłem jako produkt polski za 45zł- po 5 minutach pracy poszło żelastwo przenoszące siłę silnika na tłok, druga chińska z Tesco za 17zł działa do dziś od paru lat i to w nietypowych warunkach i ma się dobrze.
    shizy
    Level 22  
    Moj akumulator musze wymiecic na nowy przed zima.Moglbym podlaczac jak ty, ale to konieczne?Nie da rady bezpiecznie przez sam prostownik?Niestety nie mam miernika zeby zmierzyc napiecie i prad.
    waldekg
    Level 28  
    Podłączenie akumulatora zmniejsza bezpośrednie obciążenie prostownika. Sprężarka pracuje spokojniej i równiej. Jeżeli prostownik ma odpowiednią wydajność prądową to akumulator jest zbędny.
    kaczy99
    Level 23  
    Myślę że możesz zastosować np. kondensator 10.000uF 25V. zamiast akumulatora. Kosztuje gdzieś 3.50zł. i waży znacznie mniej.
    rychomuch
    Level 29  
    Witam.

Możesz spokojnie ją podlączyć pod prostownik.

Jeśli akumulator ładujesz i jest dobry ( nie gotuje wody ) to prostownik podaje odpowiednie napięcie chyba, że za niskie czego nie można wykluczyć.
    shizy
    Level 22  
    Prostownik wyglada na solidny-starej daty-"Zespol prostownikowy bezpieczny z reg." BP12/15-producent ROMSTAN.Podlaczylem i dziala-tyle ze predzej ustami pompuje niz ta "sprezarka", no ale czego sie bylo spodziewac.
    Pozdrawiam