Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co to za wejście? Acer 2414 wlmi. Przejściówka do mini jacka

adrian1702 15 Paź 2007 20:10 1050 13
  • #1 15 Paź 2007 20:10
    adrian1702
    Poziom 9  

Witam
    Mam maly problem a mianowicie:
    posiadam acera 2413 wlmi i nie wiem jakie wejście audio do słuchawek posiadam i nie wiem gdzie dostać przejściówkę do mini jacka
    w załączniku dołączam zdjęcie (niestety mało dokładne) wyżej wspomnianego wejścia.
    ogólnie to wejście jest "płytsze" niż mini jack

• #2 15 Paź 2007 20:28
    mariuz
    Poziom 32  

jeśli średnica otworu to 3,5mm, to w środku znajduje się ułamany fragment wtyku - tak wynika ze zdjęcia

• #3 15 Paź 2007 20:32
    adrian1702
    Poziom 9  

hmm, bardzo możliwe, ze tak faktycznie jest, zaraz sprobuje wyjąść (ta być może) ułamaną wtyczkę

• #4 15 Paź 2007 20:34
    El_liero
    Poziom 24  

to jest zwykły Jack 3,5 ewentualnie mini

ale napewno uszkodzony.

• #5 15 Paź 2007 20:39
    adrian1702
    Poziom 9  

ciezko wydostac, ale pokombinuje jeszcze,
    mam jeszcze pytanie czy ewentualnie da sie w jakiś sposób wykorzystac wyjscie mikrofonowe jako słuchawkowe?

• #6 15 Paź 2007 20:40
    mariuz
    Poziom 32  

El-liero:
    "zwykły" jack ma 6,25mm
    minijack ma 3,5mm
    microjack 2,5mm

Tak dla ścisłości :D

• #7 15 Paź 2007 20:43
    adrian1702
    Poziom 9  

ciezko wydostac, ale pokombinuje jeszcze,
    mam jeszcze pytanie czy ewentualnie da sie w jakiś sposób wykorzystac wyjscie mikrofonowe jako słuchawkowe?

• Pomocny post
    #8 15 Paź 2007 20:50
    mariuz
    Poziom 32  

raczej nie... chyba, że masz karte 8kanałową, to wtedy wejście mikrofonowe robi za 5 i 6 kanał ;)
    A z wydostaniem: może spróbuj na spinacz nałożyć ODROBINKĘ poxiliny, dociśnij do ułamanego fragmentu, jak zastygnie to wyciągnij.
    Tylko jak poxilina sie dostanie do fragmentu gniazda, to już po wszystkim będzie ;P

Ewentualnie można uśmiechnąć się do jakiegoś znajomego serwisu i za ok 30zł pownni ci przelutować gniazdo(o ile jest typowe)

• #9 15 Paź 2007 23:17
    El_liero
    Poziom 24  

tak, bo wejscie mikrofonowe powinno być Stereo

Dodano po 5 [minuty]:

schnelltot napisał:
    raczej nie... chyba, że masz karte 8kanałową, to wtedy wejście mikrofonowe robi za 5 i 6 kanał ;)

nie wiem o co ci chodziło w tej wypowiedzi ale wejscie mikrofonowe to ten sam JACK 3,5 co od wychodzącego sygnału audio.

Czasem ( w złomach ) wejście mikrofonowe jest mono, ale daję 90% że u ciebie jest stereo. Przelutować taką wtyczkę to nic trudnego.

• #10 16 Paź 2007 13:14
    daniel576
    Poziom 11  

dostaniesz to przejście w każdym elektrycznym i wtyczke i gniazdo także

• #11 16 Paź 2007 14:12
    El_liero
    Poziom 24  

nie koniecznie w każdy a nawet mozę być trudno dostać o takich wymiarach gniazdo, widziałem takie i teraz wszystko jest takie małe robione że kupić takie oddzielnie mozę być trudno, chyba ze mieszkasz w jakim duzym mieście to tam tyle sklepów ze możę znajdziesz

• #12 16 Paź 2007 16:09
    daniel576
    Poziom 11  

witam:d
    nie kolego można powiedzieć że mieszkam w wiosce jeżeli chodzi o elektronike piotrków trybunalski jak coś. Ale jeżeli chodzi o tą wtyczke musza mieć takie ponieważ w pożądnych klubach takie używają.

• #13 16 Paź 2007 17:22
    melisław
    Poziom 24  

[quote= Ale jeżeli chodzi o tą wtyczke musza mieć takie ponieważ w pożądnych klubach takie używają.[/quote]

Jezu, o czy wy gadacie?? Kolega ma laptop w którym utknęło coś w wyjściu od słuchawek... Czy naprawdę do każdego problemu trzeba przypisywać jakieś kosmiczne rzeczy?

• #14 16 Paź 2007 17:41
    mariuz
    Poziom 32  

El_liero napisał:
    tak, bo wejscie mikrofonowe powinno być Stereo

Układ złączy tak jak przy wyjściu stereo, ale w przypadku wejścia mikrofonowego nie ma stereo, tylko +, sygnał, masa

Fizycznie gniazda są oczywiście jednakowe.

El_liero napisał:

nie wiem o co ci chodziło w tej wypowiedzi

Chodziło mi o to, że możnaby puścić dźwięk wejściem mikrofonowym bezpośrednio bez lutowania, o ile karta dźwiękowa obsługuje dźwięk przestrzenny (zmiana dokonana w sterownikach, a nie na PG). Oczywiście to nie jest całkowite rozwiązanie problemu, ale doraźnie mogłoby być ;)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME