Do you prefer the English version of the page elektroda?
No, thank you Send me over thereSofeicz wrote:Roztwórz to w AR i zrób próbę chlorkiem cyny na obecność Au.
Redley wrote:Sofeicz wrote:Trudno powiedzieć, co zawiera szlam, który uzyskujesz.
To mogą być jakieś egzotyczne postacie kwasu metacynowego albo kompleksy zawierające ołów.
Teoretycznie potraktowanie kaskadą kwasów powinno rozpuścić wszystko, co nie jest złotem (no i śladami platyny, palladu czy rodu).
Srebro powinno się rozpuścić w azotowym i dać się elegancko strącić NaCl albo HCl.
Takie szybkie pytanie: czy mi się wytrąci w tej sytuacji czyste Ag czy zanieczyszczone innymi metalami jak ołów, nikiel... jak ewentualnie oczyścić takie sreberko ? Może w czymś jeszcze raz roztworzyć i wybić ...? I jeszcze jednak jedno pytanie mnie utwierdzające ; wodę królewską wygaszam, czyli aby się pozbyć tlenków azotu - traktuje roztwór mocznikiem ( wystarczy ? ) czy lepiej kwasem sulfaminowym? A później wybijam złoto siarczanem żelaza zakwaszonym ( HCl-em) , następnie odparowuje i mogę jeszcze zalać kwasem azotowym to co się wybiło dla większej czystości Au ? Niech koledzy ocenią moje wypociny, cały czas się uczę
Bumcys wrote:Sklep WRCHEM- po kliknięciu w produkt pod spodem jest deklaracja, która musi być wypełniona bo inaczej zamówienie nie będzie zrealizowane. Proszą o NIP i REGON firmy. Co mam wpisać?
Sofeicz wrote:- Reakcja roztworu zawierającego azotan srebra z kwasem solnym czy solą kuchenną jest tak charakterystyczna, że pozwala oddzielić czyste srebro od innych metali.
- Co do postępowania z AR - ogólnie wszystko się zgadza.
Redley wrote:Sofeicz wrote:- Reakcja roztworu zawierającego azotan srebra z kwasem solnym czy solą kuchenną jest tak charakterystyczna, że pozwala oddzielić czyste srebro od innych metali.
- Co do postępowania z AR - ogólnie wszystko się zgadza.
Jak należy prawidłowo zakwasić siarczan żelaza ? Oraz pytanie, jakiej wody używacie do płukania ? Mówią że ma być woda destylowana , czyli jak mam akwarium morskie i mam filtr do osmozy odwróconej , to takiej wody mogę używać do pracy ?
Z góry dzięki za odpowiedź.
Quote:
Złoto immersyjne (Electroless Nickel / Immersion Gold - ENIG) - powłoka z rodziny Ni/Au.
Grubość powłoki: Ni 3 – 5,0 μm, Au 0,06 – 0,1 μm. Powłoka tworzy się metodą chemiczną, stanowi cienką złotą warstwę nanoszoną na podkładową warstwę niklu. Funkcją złota jest zapewnienie dobrej lutowności i ochrona niklu przed korozją, gdzie nikiel pełni funkcję bariery zapobiegającej wzajemnej dyfuzji złota i miedzi. Powłoka ta gwarantuje wysoką płaskość padów lutowniczych, co czyni ją niezastąpioną przy zastosowaniu podzespołów wysokiego stopnia integracji (z małym rastrem padów). Powłoka spełnia wymagania RoHS. Jest kompatybilna ze wszystkimi metodami montażu i lutowania. Do minusów można zaliczyć wyższą cenę, a także możliwość powstania wad typu „black pad” - które powodują problemy przy montażu układów BGA.
Gold Flash - powłoka z rodziny Ni/Au. Grubość powłoki: Ni 3-7 μm, Au 0,05-0,2 μm. Nanoszona jest metodą chemiczną. Powłoka bardzo łatwa w procesie technologicznym i posiada dobre parametry przechowywania i lutowania. Zapewnia wysoką płaskość padów lutowniczych, co czyni ją niezastąpioną przy zastosowaniu układów z małym rastrem. Powłoka ta spełnia wymagania RoHS. Jest kompatybilna ze wszystkimi metodami montażu i lutowania, a także nadaje się do technologii COB - Chip on board. Powłoka Gold Flash dobrze sprawdza się przy lutowaniu z użyciem stopów bezołowiowych, ponieważ utrudnia proces kruszenia lutowanych połączeń spowodowany przez powstawanie związków międzymetalicznych cyna-miedź.
Gold Fingers - powłoka z rodziny Ni/Au. Grubość powłoki: Ni 5-9 μm, Au 0,2-1,0 μm. Tworzy się metodą elektrochemiczną (galwanizacja). Stosuje się do pokrycia złotem styków końcowych obwodu drukowanego. Ma wysoką wytrzymałość mechaniczną, odporność na ścieranie i niekorzystne oddziaływania środowiska. Niezastąpiona tam, gdzie ważne jest zapewnienie niezawodnego styku elektrycznego o długiej trwałości.
Bumcys wrote:No to muszę sprawdzić to dokładnie żeby na przyszłość ni robić problemów, a w Warchem i tak muszę zrobić zakup odczynnika do wytrącania,
więc będzie okazja.u
Pozdrawiam.