Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fonar audio retro

oldboy 15 Oct 2007 23:19 4230 5
    oldboy
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Często w tematach użytkownicy odwołują się do tej skarbnicy archiwaliów.
    Przeglądając dzisiaj zasoby tej strony stwierdziłem ze zdziwieniem brak, lub inaczej, lukę w prezentowanym materiale archiwalnym.
    Rzecz dotyczy indeksu graficznegi i tekstowego takich czasopism jak:
    - "Radioamator" od 6/1950 - do 2/1961
    - "Radioamator i Krótkofalowiec" od 3/1961 - do 12/1974
    - "Radioelektronik" od 1/1987 - do 9/2005
    Czy ma ktoś wiedzę co jest powodem braku tego materiału archiwalnego z okresu: 1/1975 - 12/1986 ?
    k24
    Level 23  
    A ja mam pytanie do moderatora - czy archiwalne numery Radioamatora wrócą na Elektrodę? O tym, że komuś przeszkadzały to wiem, ale czy aż tak bardzo, że trzeba było je usunąć?
    oldboy
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Archiwalne numery "Radioamatora" zostały usunięte zgodnie z "Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych". W/w materiały mogą powrócić tylko za zgodą podmiotu rozporządzającego prawami autorskimi tego wydawnictwa.
    electronictubes
    Level 21  
    oldboy wrote:
    Archiwalne numery "Radioamatora" zostały usunięte zgodnie z "Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych". W/w materiały mogą powrócić tylko za zgodą podmiotu rozporządzającego prawami autorskimi tego wydawnictwa.

Witam
    Z jednej strony stosowna ustawa a z drugiej wiadomo, że większość takich materiałów archiwalnych dawno już została zniszczona przez tzw. "większość" czyli osoby którym owe materiały dalej już do niczego nie były potrzebne. Użytkownicy tego forum jako mniejszość, która nie niszczy takowych materiałów powinni mieć satysfakcję z wprowadzenia tej ustawy, ale czy mają?
    Czy mamy prawo korzystać tylko z materiałów tzw. reklamowych, czy pozostaje nam może tylko czekać aż wszyscy spadkobiercy autorów poumierają a wtedy wiedza niegdyś ogólnodostępna ponownie zostanie udostępniona. Jakby nie patrzeć nie miła to perspektywa dla obu zainteresowanych stron.