Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie mogę uruchomić WinVISTA i problem z WinXP na HPdv6525em

CrisELDi 16 Paź 2007 02:47 4727 9
  • #1 16 Paź 2007 02:47
    CrisELDi
    Poziom 14  

Witam

Problemy sa dość skomplikowane ponieważ kupiłem Laptopa HP Pavilion dv6000 (Model to dv6525em).
    Chciałem sobie ułatwić sprawe i do istniejacej Windows Vista (kazdy wie jakie sa problemy z nowym systemem).... zainstalowalem Windows XP dodatkowo do Laptopa czyli korzystając z pustej partycji (C;)109GB dysku zainstalowałem XP nie usuwając Windows visty z dysku (E:) 7GB… Windows Vista chodziła …

1. Problem:
    Nie mogłem już uruchomić Visty.
    Nie pojawił się wiersz poleceń do wyboru którego systemu mam uruchomić. Uruchamiał się od razu XP.
    Nawet po usuwając XP przy pomocy płyty instalacyjnej XP – usuwając partycje gdzie był XP i zakończyłem zadanie instalatora CD XP, ale nie wiem na ile to działało i czy to było poprawne…
    Po tym zadaniu nie widział już żadnego systemu!
    Caly czas dysk 7GB czyli Vista jest nie tknięty zawiera dane do 5GB.
    Zainstalowałem XP ponownie na nowej partycji tworząc ja i jeszcze jedna na dane, ale nie tykałem dysku z wista!
    XP Chodzi, ale Vista nie widze w XP ze dysk z vista jest pełny, ale danych plikow nie widze …

I tu pytanie: czy odzyskam jeszcze ta Viste nawet bez XP?

2. Problem

Problem ten jest związany bezpośrednio z Windowsem XP (SP2 Angielska wersjaWIN)) gdzie wspomniałem go wcześniej (PROBLEM 1).
    Po zainstalowaniu Win XP niby wszystko OK.
    Ale problem to Sterowniki AUDIO GRAFIKA!
    Driver audio: Ten problem ze sterownikiem jest dla mnie niejasny bo system pyta cały czas o sterowniki do:
    -Audio Device on High Definition Audio Bus
    -Modem Device on High Definition Audio Bus
    Ale nie wiem czy to sa driver do chipsetow czy co?
    I gdzie je znajdę te sterowniki do tego modelu (dv6525em)
    Znalazłem jakies na WWW.hp.com,, ale to sa do modelu vd6000
    I tak po zainstalowaniu to samo!
    W zaloczniku (JPG)widać wszystkie problemy w menedżera sprzętowym! EERROR AUDIO.jpg

Zebrałem trochę programow i informacji z neta na ten temat i mam:
    - Poprawki do windowsa XP (KB835221, KB888111xpsp2)
    - Driver Audio (dla XP i vd6000)
    - Conexant High Definition Audio Driver (sp34200.exe)
    - Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio (sp33867.exe)
    - Driwer Modem (dla XP I vd6000)
    - HDAUDIO Soft Data Fax Modem with SmartCP (sp33742.exe)

Czy ktoś wie jak to instalować poprawnie i czy to siad nie?
    Po mojej instalacji dalej to samo!

Grafika jest ale fatalnie przewija się strony nawet w Wordzie obraz przewijany w pionie chodzi jak żaluzje i czekasz na obraz .
    Przy takim sprzęcie komputer powinien smigac taka grafika!

To co znalazłem do grafiki (dla XP i vd6000)
    Driver – Graphics : NVIDIA GeForce Series Video Driver (sp33537.exe)
    Driver – Chipset : NVIDIA nForce Chipset Driver and Network Controller (sp33411.exe)

Po zainstalowaniu nadal bez zmian!
    Proszę was o pomoc to forum to chyba ostatnia deska ratunku nie mam dużo czasu bo pracuje i jestem w Londynie i nie mam nawet do kogo pójść po rade!
    Dziękuje za wszelki porady.
    Postaram sie przesłać wszystkie pliki jakie mam na forum jak ktoś potrzebuje!

Przepraszam za gramatyke ale pisze w biegu w Autobusie w drodze :D ...do pracy i na angielskiej wersji windowsa.

Dziekuje!
    Nie mogę uruchomić WinVISTA i problem z WinXP na HPdv6525em

Moderowany przez TONI_2003:

Proszę przeczytać...
    Ogłoszenie: Wklejanie zdjęć.

PS.
    Zdania zaczynamy z wielkiej litery.
    Zwyczajowo używamy po jednym znaku (?) czy (!) to nie są ozdobniki ...
    Stosowanie slangu jest niedozwolone.
    Nie krzycz, nie używaj Caps Locka (poprawiłem).
    Dziękuję ...

0 9
  • #2 16 Paź 2007 07:24
    Kuniarz
    Moderator Projektowanie

Hej !

Miałem podobne problemy, akurat z Presario, ale sedno sprawy jest takie, że jak masz Viste standardowo w komplecie to do XP nie ma sterowników, później zaczyna się szperanie po necie i wielkie poszukiwania... zakończone fiaskiem ;-)
    Po 2 dniach walki w końcu zmęczyłem dźwięk w tym presario, ale pomoc znalazłem dopiero na jakimś rosyjskim forum ;-)

Odtwórz Viste z Recovery CD (albo z ukrytej partycji, nie wiem jak dokładnie jest to w tym Pavilionie rozwiązane).

Powodzenia

0
  • #3 16 Paź 2007 08:57
    dexi
    Poziom 29  

Po kolei:

Nie podał kolega, jaki sprzęt ma w kompie. Dla przykładu, mam takiego oto laptopa: HP Pavilion dv6000 (pisze koło ekranu) dv6500 (pisze na tabliczce znamionowej) a na stronie HP próżno szukać takiego komputerka na stronie ze sterownikami.

Po drugie: takie tematy pojawiają się, minimum, po dwa w ciągu dnia.

A teraz do sedna:

Dźwięk w HP uzyskasz instalując kolejno: sterownik Microsoft UAA, następnie sterowniki Realteka (odpowiedzialne za obsługę karty dźwiękowej). Lepiej byś to zobaczył wyświetlając urządzenia według połączeń. Jednak widzę, że instalację tego pierwszego (UAA) masz już za sobą. Do tego sprzętu jest właśnie podłączony Audio Device (realtek) i modem (u mnie Motorola SM56).

Kolega nie zainstalował sterowników do płyty głównej. Od tego trzeba zacząć (u mnie to płyta Intela na chipsecie ICH8 - do znalezienia na stronie Intela).

Karta grafiki: Jeżeli to Geforce to ściągasz normalne sterowniki ze strony nVidii dla swojego GeForca. Rozpoczynasz jej instalację. Instalator rozpakowuje sterowniki bezpośrednio na dysk C:\ do katalogu nVidia. Jednak przy próbie wykrycia karty się wysypuje, a tobie pozostaje kliknąć [OK]. Ale sterowników nie usuwa z dysku C:\. Więc aktualizujesz 'Video Kontroler' w Managerze Urządzeń i wybierasz wszystko tak, żebyś to ty wskazał miejsce, w którym jest sterownik i wybrał również, który sterownik z tego zestawu chcesz zainstalować. Tu musisz improwizować, ponieważ, teoretycznie, nVidia nie udziela wsparcia na karty do laptopów - ma ich udzielić producent laptopów. Próżno więc automatycznie je instalować automatycznie. Jednak same sterowniki - jeśli je wskażesz, będą działać pierwszorzędnie.

I ostatnia rada. Niemal wszystkie sterowniki znajdziesz również na stronie HP, tylko że musisz poszukać przy różnych laptopach. W jakimś poście pisałem, przy którym są na pewno, ale nie wiem w którym. Najlepiej poszukaj sam.

Na razie tyle. Jakieś problemy - pisz dalej. I jeśli już dajesz takie zdjęcie, jak powyżej, to wyświetlaj urządzenia według połączeń.

0
  • #4 16 Paź 2007 17:24
    CrisELDi
    Poziom 14  

Witam!

:idea:O to pelne dane o HP pavilion dv6000 a raczej dv6525em

- ADM Athlone64x2 TK-53 i 512KB L2 Cache 1.7GHz
    - 15.4'' WXGA High-definition BrightView Widesscreen Display
    - 120GB HDD
    - 2048MB DDR2 SDRAM
    - 802.11b/g WLAN
    - HP QuickPlay
    - 5 w1 Digital Media Reader
    - ExpresCard/54PC Card Slot
    - HPMobile Remote Control
    - nVidia GeForce 7150M with shared grapics memory
    - Windows Vista Home Premium
    - ...
    - Niemoge wyczytac jaki typ czipow mam na tym kompie do audio bo program testowy niepotrafi wyswietlic! (AIDA 32)

Nic wiencej nie znalazlem w papierach tego kompa bo prawie ich niemem Wiencej jest reklam.

:arrow:Dolaczam do posta Foto Device Manager 1 , 2 wedluk poloczen!

:|Prosze pierw o pomoc z Grafika bo nie moge na nim normalnie pracowac!
    TYLKO kroko op kroku bo ja nie wszystko do konca moge nie rozumiec!
    I czy sterowniki jakie juz pobralem wystarczaja mi? (Na poczatku posta wymienilem)

Czekam na porady (Widze ze fachowcy sa!) I od czego tu zaczoc:idea:
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Nie spieszylbym sie tak z tym uchuchomieniem xp na ... ale kupilem jeszcz jeden taki sam labtop dla mojej ''Serkuszka'' (Urodzinki) i musi byc XP sprawny. Troche panikujac. Juz bylem w serwisie tu w Londynie i powiedzial mi gosc ze za okolo 230Funtow (czyli okolo 1100zl PL) zrobi to z nowym XP ale po angielsku nie PL! (Na laptopki nie wykupilem gwarancji wiec moge robi co chce mam jedynie gwarancje na Procesor)
    To chyba przesada taka cena? Ale niestety tu takie wszysto jest drogie:cry:
    ------------------------------------------------------------------------------------

Dziekuje kolegom :D DEXI oraz Kuniarz

Biore sie za instalacje Polskiej ver. XP SP2 na tym PC:D Ulatwi mi to Nawet pisanie postow.

(Brak polskich znakow wersja WinENG)

Nie mogę uruchomić WinVISTA i problem z WinXP na HPdv6525emNie mogę uruchomić WinVISTA i problem z WinXP na HPdv6525em

0
  • #5 26 Sty 2008 10:27
    jowket
    Poziom 10  

Posiadam HP dv6535em - niestety musze poinformowac ze dźwięku nie można zainstalować w żaden sposób - koledzy z innymi lapkami niż dv6535em niech lepiej nie próbują nam pomóc bo problem robi się jeszcze wiekszy.
    Proszę o odzew czy ktokolwiek na ziemi zainstalował sound?
    Dla tego konkretnie Laptopa - HP Pavilion DV6535em.

Wydaje się że nie ma poprostu do niego sterowników.

Jowket
    Poprawiłem TJT

0
  • #7 26 Sty 2008 12:44
    piooo
    Poziom 29  

Widzę ,że Kolega założył dwa tematy . Co do odzysku Visty po instalacji XP , sprawa jest dosyć prosta. Należy pod XP zainstalować VistaBootPro , /wcześniej NetFramework 2.0 bo jest wymagane do instalacji/ ustawić Vistę jako domyślny system do uruchamiania , natępnie w zakładce Bootloader opcję :Reinstall the Vista bootloader i apply . Ponowne uruchomienie systemu -pojawi się menu wyboru systemu do uruchomienia , jednak po wyborze XP wyświetli się komunikat o braku pliku ntldr , mozna go skopiować z płytki instalacyjnej XP , lub dużo prościej przed tymi wszystkimi działaniami zanim zostanie skasowany skopiować go i później po uruchomieniu Visty przywrocic na dawne miejsce.pozdrawiam

0
  • #8 26 Sty 2008 14:07
    massi
    Poziom 18  

Znam łatwiejszy sposob na rozwiazanie tego problemu.
    Więc wkladasz plyte z XPkiem. naciskasz klawisz by startował z CD. Jak juz wczyta wszystkie dane to dam jest opcja nie instalacji systemu tylko ta druga naprawa istaniejacej instalacji windowsa. klikasz w nia. pojawi ci sie wpiersz polecen. Dajesz info by ci wyswietlil co mozesz zrobic. Tam bedzie taki folder jak boot cos tam. wpisujesz ta scieszke tak jak jest tam napisane i oppcje odnajdywania istniejacych instalacji systemu. Dzieki temu beidzesz mogl wybrac jakie systemy maja byc uruchamiane a jakie nie. Poprostu usuniesz boot win xp a wrzucic viste lub to i to i beidzesz mial mozliwosc wyboru systemu.

niestety musisz kombionowac bo napisalem ci to troche nie dokladnie, poniewaz nie mam takiej pamieci by zapamieta wszystkie nazwy itp. Wiem ze sie tak da gdyz ja instalowalem viste na partycji D a mialem zainstalowanego Xpka na c. i juz nic nei ruszylo wiec zrobilem tak jak ci powiedzialem i zaczelo dzialac. Wiem ze tosie nie trzyma kupu ani du ale da sie tylko kombinuj w tym co ci napisalem.

0
  • #9 26 Sty 2008 14:33
    piooo
    Poziom 29  

@massi przy instalacji Visty na XP nie ma żadnego problemu natomiast takowy jest przy instalacji odwrotnej i tutaj to właśnie występuje.Przy okazji spróbuję Kolegi sposób bo to też ma sens i powinno zadziałać.pozdrawiam

0
  • #10 26 Sty 2008 15:36
    massi
    Poziom 18  

No ja wiem. Tylko pamietaj, że zawsze poprzez pyte instalacyjna masz liste systemów ktore są zainstalowane na kompuetrze. Możesz wybrać który system dodać jakos domyślny do uruchamiania.

0
  Szukaj w 5mln produktów