Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miernik satelitarny SM-2200

16 Paź 2007 21:06 10787 26
  • Poziom 9  
    .
    Witam.
    Potrzebuje informacji na temat miernika satelitarnego SM-2200 (na fotce jest poprzedni model). Chcialbym dowiedziec sie czegos wiecej niz tylko suchych danych technicznych. Czy jest ktos, kto posluguje sie tym nowym sprzetem. Z gory dzieki za odpowiedzi.

.
    Miernik satelitarny SM-2200
  • Poziom 15  
    Osobiście nie polecam
    za drogi i za delikatny do prac na dachu
    Lecą klawisze najczęściej dzoj
    Zabawka
    Pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

Oczywiście mowa o SM-1100
  • Poziom 9  
    .
    Zdecydowalem sie jednak na SM-1100 (kupilem go po okazyjnej cenie). Wkrotce przetestuje go w terenie i wtedy chetnie podziele sie moimi spostrzezeniemi na temat tego miernika.
    Mam jednak problem ze zdobyciem z netu pliku UPDATE celem aktualizacji sprzetu. Serdecznie prosze o pomoc.
    Pozdrawiam
    .
  • Poziom 19  
    @ Hej Peterr

Niestety na obecną chwilę nie ma nowego softu do Twojego miernika.
    Po wysłaniu krótkiego maila z zapytaniem o nowy software do SM-1100 do sales(malpa)trimaxmeters.com otrzymałem wiadomość zwrotną n/w treści:
    Code:
    If a new update comes available, it will be posted on www.trimaxmeters.com or www.digitalsatellitemeters.com.

Niestety na w/w stronach nie ma żadnego nowego software, więc nic nowszego niż to co jest w środku do tego miernika nie znajdziesz.
    Nie ma znaczenia to, że linki są do miernika SM-2200. Jeśli coś będzie nowego to pojawi się i tam.
    No i temat chyba do zamknięcia.

Pozdrawiam i życzę bezawaryjnej eksploatacji SM-1100.
    Romek
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich, tak w zasadzie tez jestem zainteresowany kupnem tego miernika wiec jeśli mógłby ktoś podzielić sie opinia który może jest lepszy który lepiej kupić. z góry dziękuje
  • Poziom 16  
    Używam SM-2200 i jestem z niego bardzo zadowolony, przydatny przy ustawianiu mało popularnych satelit i w sytuacja kiedy nie jestem pewien czy w danym miejscu można powiesić antenę, wtedy bez mocowania jej sprawdzam "z ręki"
  • Poziom 26  
    Witam.
    Przez przypadek znalazłem nowy miernik do ustawiania anten satelitarnych.
    Link
    Czy ktoś z kolegów miał do czynienia z tym miernikiem?

Czy ktoś więcej ma miernik i może wyrazić swoje zdanie na temat miernika SM-2200 ?
    Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Z tego co widzę to jest to ten sam miernik, różnica jest tylko w dodatkowych gniazdach RCA
    W SM2200 menu jest w języku polskim tutaj podają że angielski

• Poziom 11  
    witam poszukuje listy satelit na europe do miernika SM 2200 i podpowiedz jak je aktualizować
  • Poziom 16  
    Witam, posiadam podobny miernik , a mianowicie SM2500 (SW ver.1.1.0) pracuje nim już przeszło pół roku i jestem z niego bardzo zadowolony - polecam.
    Mam pytanie odnośnie tego miernik czy jest możliwość w grania do tego miernika gotowych list kanałów i jeśli tak to jakim programem to wgrać. POZDRAWIAM

Na stronie http://www.mezon.it.pl/mierniki.html#SM2200 znalazłem oprogramowanie tylko czy będzie pasować do SM2500 ??
  • Poziom 14  
    Art_25 - gdzie kuiłeś ten model SM-2500 - on ma analizator widma ?
  • Poziom 16  
    SM2500 jest wersją z analizatorem widma, miałem możliwość pobawić się tym analizatorem, i muszę przyznać że jego użyteczność jest mała żeby nie powiedzieć bezużyteczny.
    Zaoszczędzone pieniądze lepiej zainwestować w inne narzędzia np: zaciskarkę do wtyków F kompresyjnych
  • Poziom 16  
    tomson5 napisał:
    SM2500 jest wersją z analizatorem widma, miałem możliwość pobawić się tym analizatorem, i muszę przyznać że jego użyteczność jest mała żeby nie powiedzieć bezużyteczny.
    Zaoszczędzone pieniądze lepiej zainwestować w inne narzędzia np: zaciskarkę do wtyków F kompresyjnych

Zgadzam się z opinią na temat tego miernika , ale dostałem kasę z dotacji to zainwestowałem jak i również w zaciskarkę do "f" - i co do f do tej zaciskarki mam pytanie, gdzie najtaniej można nabyć owe fki. Pozdrawiam
  • Poziom 19  
  • Poziom 12  
    Nie odbiera 11449 MHz, ponieważ jest to sygnał DVB-S2 i miernik go nie identyfikuje. Powinien Ci chociaż pokazać moc sygnału i C/N, jeżeli nie to takie mierniki są nieprzydatne do ustawiania zestawów HD.
  • Poziom 16  
    Dlaczego nie przydatne ??
    Co to za różnica na jakim transponderze ustawię antenę czy to będzie
    DVB czy DVB-S2
    Spokojnie taki miernik posłuży kilkanaście lat i wcale brak mpeg4 go nie dyskwalifikuje.
  • Poziom 12  
    Nie będziesz wiedział czy sygnał np; "N'-ki będzie prawidłowy. Często Polsat lub Cyfra działa a "N"ka po prostu nie. Nie wspomnę już o instalacji budynkowej lub o diagnostyce elementów biernych i aktywnych.
  • Poziom 16  
    Jasne że będę wiedział bo wiem jaki powinienem mieć sygnał na TP cyfry aby był możliwy również odbiór eNki
    Normalna sprawa że ustawiając antenę muszę z niej wycisnąć wszystko co się da i nie ważne na jakim TP
  • Poziom 12  
    Każdy ma swoją teorię i sposób, liczy się efekt końcowy. Ja zdecydowałem się jednak na zakup przyrządu, który mierzy np;DVB-S2.
  • Poziom 1  
    mam pytanie. Posiadam taki miernik od pół roku i denerwuje mnie w nim to że ciągle wydaje co 2-3 sekundy sygnał taki jakby się rozładowywał . Czy w każdym egzeplarzu jest cos takiego czy z moim jest coś nie tak
  • Poziom 16  
    "Nerwy w konserwy i na export" - posiadam ten miernik i też u mnie wydaje ten dźwięk ale nie zwracam na to uwagi . Ustawiam anteny aż się rozładuje bo w zanadrzu mam drugi inny ale też można na nim ustawić satke. pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    witam ,mam pytanko , ustawiam tym miernikiem antenę na HB , jakość i siła pokazuje mi na 80% , ale ani na dekoderze ani na mierniku nie ma obrazu ,a na kilku transponderach pokazuje brak sygnału , sprawdzałem na dwóch konwerterach ,jest to samo. wczoraj jeszcze odbierało ,antena była w innym miejscu, 2m dalej. Może to być wina czaszy?Miernik pokazuje mi 18v ,to nie za dużo? Może w tym problem? Od czego to zależy?
  • Poziom 16  
    Większość transponderów dubluje się na kolejnych satelitach, możesz mieć poprostu ustawioną czaszę na innego satelitę. Sygnał może ci pokazywać mimo że w menu wybrałeś hotbird.
    Po ustawieniu anteny należy zeskanować kanały z interesującego nas transpondera i sprawdzić czy są to kanały których się spodziewaliśmy jeżeli nie to oznacza że antena jest ustawiona ale na innego satelitę.
    Jeśli chodzi o napiecie 18V to jest ono zalezne od wybranego transpondera a dokładnie od polaryzacji H-18V V-14V