Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP 4050N jasny wydruk

16 Paź 2007 22:54 2530 9
  • Poziom 13  
    Może niepotrzebnie zakładam nowy temat i to dość laicki, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na ten temat na forum. Kupiłem drukarkę hp 4050 niby po regeneracji i problem polega na tym że wydruki są w miarę równomiernie, ale słabo zaczernione (dokładniej to brzegi kształtów są równe i ładne, tak jak i cienkie linie są równe ale czarne pola prześwitują białym). Jeszcze zaraz po zakupie było trochę lepiej ale teraz, po wydrukowaniu około 300 stron są coraz jaśniejsze. Raczej to nie wina zabrudzonej optyki ponieważ podobno jest po czyszczeniu i regeneracji (jeżeli wierzyć sprzedawcy), bęben też podobno był wymieniany. Na przebiegu ma 50 tyś stron to chyba nie jest dużo dla tej drukarki? Co może powodować ten problem? Czy szukać coś w drukarce w środku czy to wina tonera? A może ktoś zasypał jakiś gorszy proszek i dlatego coraz jaśniej drukuje? Jeżeli to wina proszku to jaki dobry kupić i czy może ma ktoś link do instrukcji jak go dosypać? A jeżeli to laser to jak do niego się dostać i wyczyścić? Będę wdzięczny za każdą pomoc.

Dodano po 7 [minuty]:

PS. Kartridż to zamiennik lexmarka (taka ma naklejkę) a nie oryginał, ale jeżeli to by była jego wina czy zasypanie jakimś innym proszkiem mogło by zagwarantować lepsze zaczernienie?

Post był raportowany.
    Popraw błędy i interpunkcję. Użyj przycisku PISOWNIA --> REGULAMIN.[hefid]
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    z tego co pamietam regenerowane tonery zawsze mialy gorsza jakosc niz oryginalne ( przynajmniej u mnie w HP tak jest ) testowalem regenerowane tonery paru firm, raz byly ciemniejsze, raz jasniejsze, mysle ze to wina proszku ( zasypanie oryginalnym proszkiem kosztowalo by pewnie tyle samo co nowy toner, dlatego stosuja do regeneracji jakies tansze o innych parametrach )
  • Poziom 13  
    Właściwie to cieszył bym się gdyby to tylko proszek bo próbował bym wymienić na inny, mam nadzieję że by pomogło. Być może ktoś zaoszczędził na proszku za bardzo. Nie przeszkadzała by mi niewielka różnica ale w tym przypadku to trochę za bardzo i ponadto jeszcze rozjaśnił się druk po wydrukowaniu około 200stron i tak jest cały czas teraz. A jaki wybrać i ile może kosztować dobry proszek ale z takich w rozsądnej cenie? I czy łatwo go wymienić samemu?
  • Pomocny post

Poziom 30  
    Podmień kasetę i bedziesz wiedział,czy to kardrodź czy drukarka, a póżniej bedziemy myśleć co dalej. W kasecie jest wiele elemantów odpowiedzialnych za wydruk, beben , elektroda ładująca. Jak kaseta jest dobrze zregnerowana, nowy bęben i proszek jest o wysokim zaczernieniu, to nie ma różnicy między orginałem .
  • Poziom 13  
    Też miałem pomysł żeby założyć inną kasetę ale nie mam skąd pożyczyć takiej, więc muszę zgadywać co zrobić.
    A przyjmując że rzeczywiście bęben jest nowy i regeneracja prawidłowo zrobiona była to czy wymiana proszku na lepszy usunęła by problem? I jaki proszek kupić?

Zanim napiszesz następny post przeczytaj regulamin, szczególnie punkt o poprawnej pisowni. Ostrzeżenie za to co wyżej i za nie stosowanie sie do poleceń moderatorów.
    kosmita
  • Poziom 20  
    najlepiej zainwestowac w oryginalny wklad, bedziesz wiedzial na 100% czy problem lezy po stronie tonera ( a tak przypuszczam )

• Poziom 30  
    Orginalny wkłład kosztuje tyle ,ile ta drukarka, bez przesady :-)
  • Poziom 27  
    Witam
    Rozkręć kardridż i sprawdz czy równomiernie jest pokryty wałek magnetyczny tonerem (najlepiej go rozkręcić i przeczyśćic). Umyj także elektrod łądującą.
    Ewentualnie można przeczyścić i zasypać tonerem od hp 4500.
    Powinno pomóc.
  • Poziom 39  
    @83pawel - zanim zaczniesz rozbierać kartridge, to spróbój tego co najprostsze -> wejdź w tryb konfiguracji i zwiększ poziom zaczernienia - nie pamiętam jak ta opcja się nazywa (drukarki mam w pracy), ale ustawia się tam w zakresie 1..10 - u nas zwykle jest na 3, a jak toner trochę "słabszy" to zwiększamy na 5,6,7 aż będzie dobrze.
    Pozdrawiam :D

• Poziom 30  
    Jak zwiększysz zaczernienie na słabym proszku to automatycznie będziesz miał mniej wydruków z kasety. Ew. sprawdz, czy nie jest włączony tryb economode w menu drukarki.