Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Toschiba Satellite S2430-402

dyszka10 16 Paź 2007 23:24 1271 2
  • #1 16 Paź 2007 23:24
    dyszka10
    Poziom 12  

Witam wszystkich
    Posiadam Laptopa Satellite S2430-402

Komputer pracuje prawidłowo- jednak mam problemy z jego uruchomieniem gdy zostaje gdzieś przewożony. Nie chce się później uruchomić, tzn. staruje na chwilke- obraz nie wskakuje i nie ładuje się system/ nie uruchomi się.

Po "obstukaniu" laptop prauje już normalnie.

Podejrzewam że coś się poluzowało w slotach lub zimny lut ?- pamięci NIE bo to sprawdziłem.

Potrzebuje SERWIS MANULA ale nie znalazłem żadnej instrukcji jak rozebrać ten model.

Dziękuję

0 2
  • #2 17 Paź 2007 07:59
    robertamel
    Poziom 27  

Jeśli ten laptop często był narażany na wstrząsy, to raczej pada dysk twardy.
    Do Toshiby manual: może coś będzie na Elektrodzie, albo poszukaj na amerykańskich stronach Toshiby.

0
  • #3 21 Paź 2007 19:34
    dyszka10
    Poziom 12  

Witam
    Panie robertamel sam siebie wprowadziłem w błąd.

Okazało się że system tutaj ładuje się normalnie- czyli żadne błędy z urządzeniami zainstalowanymi nie występują, które mogłyby zastopować ładowanie systemu.

Występuje jednak co jakiś czas problem z OBRAZEM na LCD.

Występują zakłócenia obrazu w postaci linii (obraz jest poszatkowany białymi liniami i nic nie widać- obraz zamazany). Nieraz tylko kilka linni jakby "powrotu" w kineskopie.

Po ponownym załączeniu lub "poobracaniu" laptopa efekt mija.

Dodam że i w głośnikach słychać wtedy jakby sprzężenie - lekko strzeszczą.

Rozebrałem tego laptopa, tzn. dobrnołem do momentu gdzie został mi spód laptopa z przykręconą płytą główną- pod płytę się nie dostałem.

Złącze elastyczne od LCD odpinałem i podpiołem jeszcze raz - jest tak samo.
    Ruszałem tym złączem, ale obraz się nie poprawia ani nie pogorsza (dodam że usterka nie występuje zawsze przy załączeniu).

Czy mam przeczyścić wszystko powietrzem ?

Czy ktoś spotkał się z taką usterką - cięzko mi to zdjagnozować- zimny lut ? kurz ? :|

0