Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz elektronika WK-200

17 Paź 2007 08:34 3365 10
  • Poziom 27  
    Witam kupilem taki wzmak , wizualnie bdb , w srodku nic nie grzebane , ale niestety przy 100W na wyjsciu wlaczaja sie zabezpieczenia , tzn pukanie strzelanie w glosnik,

odpialem zabezpieczenie i jest lepiej , ale gdzy napiecie dochodzi do 30V na wyjsciu ( 200W/4) to tez lekko slychac takie strzelanie , glownie na basie to widac
    w czym moze byc problem ?
    Zasilanie pod obciazeniem daje +-32V ( w spoczynku +-35V)
    w srodku siedzi trafo 460W , 4 radioatory , i 8 KD503 , jest tez trafo wyjsciowe , probowalem juz bez trafa wyjsciowego i z , ale dalej to samo ?
    W czym poze tkwic problem
    Jest tez tam 2 wzmacniacze napieciowe na Ul 1111 , moze trzeba by wymienic kondesatory bo juz wyschly ze starosci ( mowa o tych we wzmaku napieciowym ) ?

Tranzystory sprawdzilem wsztystkie sprawne .
    Dodam jeszcze ze jak sie tak gra na 150Wdochodzac do max to po chwili takiego strzelania z wlaczonym zabezpieczeniem , wzmak zaswieca diode awaria i po zabawie.

Licze na pomoc
  • Poziom 29  
    Znajdfz jakies schematy do niego i jak moze to przedstaw ok...moze cos sie da rade z tym zrobic..
  • Poziom 27  
    dalem juz rade teraz mluci jak glupi i ani sie nie zajaknie ;]
    trzeba bylo przerobic zab pradowe ktore wlaczalo sie juz przy 100W/4R , ja nie przerabialem tylko wylutowalem dwa tranziaki BC107/177 i hula
  • Poziom 29  
    No widzisz-super,ale z ciekawosci mozesz wstawic je spowrotem i pozmieniac np jakies rezystory wartosciowo,PRki,kondy i je przestawic na wyzszy prog zadzialania...
  • Poziom 27  
    oj bawilem sie chyba z 1,5 dnia , az w koncu dalem sobie spokoj
    teraz juz wiem chyba jak by to trzeba zrobic inaczej , ale nie potrzebne to jest ,
    bo okazalo sie ze on ma jeszcze jakies inne zabezpieczenie nie wiem jak zrobione ,ale jeszcze jedno jest , ze jak przekraczam ok 300W /4r to tez sie wylaczy po chwili , tak ze wystarczy , pozatym jest 8sztuk KD502 (1,2kW) wiec nawet na zwarcie starczy ;]
  • Poziom 29  
    Niezle-jak mozesz to wrzuc jakas fote tego.
  • Poziom 13  
    gregor10 napisał:
    Zasilanie pod obciazeniem daje +-32V ( w spoczynku +-35V)

300W/4R przy takim zasilaniu ? Ciekawe.... jak na moje oko to przy +-35V wzmak nie odda więcej niż 200W.
  • Poziom 29  
    Zrob pomiary i przedstaw je na forum jak mozesz,a jak sie robi pomiary to wiesz napewno.
  • Poziom 27  
    chlopaki pomiarow nie dam bo mi sie nie chce powtarzac ,

dodam wam tylko ze w srodku jest trafo o mocy 460W ( nie poborze mocy )

dodatkowo armia 6 kondow 4700uF/40V

Wzmacniacz wyciska rowne 36V na wyjsciu przy obciazeniu rezystancja 4omy , pomiar robiony przy czestotliwosci 1kHz , a takze przy 50Hz wyciaga to samo

Co do wiarygodnosci to pocztajcie sobie o wzmakach tej firmy lub sprawdzicie moja wiarygodnosc/wiedze to bedziecie wiedzieli czy pisze prawde....

ah poszukalem wam cos o tych wzmakach
    wyzszy model w-400 ma fabrycznie 400W i trafo zasilajace 1100W
    zobaczcie ile wyciaga po tuningu ( odlaczeniu zabezpieczen pradowych )

cytat z forum estradowiec "Elektronika w400 moc 400wat 8om wyjście radiowęzłowe
    mocny wzmacniacz po przeróbkach może oddawać około 700wat 4om co wystarcza do napędu nawet większych subbasów. Wadą jest niesamowity cięzar (około 30 kg) i wymiary no i nie pasuje do racka ..."
  • Poziom 29  
    Ja nie mam zamiaru z Toba dyskutowac i obalac Twoich zdan-chodzi mi tylko o upewnienie sie . Rozumiesz. Jesli 36V daje na 4ohmach to zeby dal te 300W to musialby na wyjsciu poplynac prad ok 7-8A. Ale jak mierzyles to ok.-niczego sie nie czepiam. Pozdro.
  • Poziom 2  
    Jeśli nie używasz wzmacniacza do nagłaśniania linii radiowęzłowej to wywal transformator wyjściowy on jest napewno źródłem wspomnianych zakłóceń miałem to samo na takim modelu jak też na WK 120 nie usuwaj zabezpieczeń przy tak potężnym transformatorze w razie zwarcia szlak trafi tranzystory końcowe