Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

okipage 4w

tly 10 Sep 2002 17:45 6060 5
    tly
    Level 11  
    mam problem, drukarka cala w srodku jest w tonerze. upaprane jest wszysko!!
    na bebnie sa kreski z tonera, ale nie wiem czy to rysy czy sam toner.
    czym to poczyscic????
    czy beben mozna jakos czyscic?

drukarke dostalem, a z laserami nie mialem nigdy do czynienia. wydruki wychodza lekko zabrudzone, a na folii bardzo slabo pokryte.

co poradzicie??
    help. :)
    doktorek
    Level 19  
    witam..do czyszczenia zabrudzen po tonerze jest takie osocze ..dziala swietnie..pozdrawiam
    LEM
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Na początek (o ile dobrze pamiętam) to OKI PAGE 4W nie jest drukarką laserową :!: :crazyeyes: Choć zasada wydruku jest bardzo zbliżona do lasera to jednak jest tam drobna różnica. Naświetlanie bębna odbywa się nie za pomocą lasera (jak w drukarkach laserowych), a za pomocą diody LED :lol: Reszta odbywa się praktycznie tak samo. Tyle tytułem wstępu :sm16:

Bębna raczej nie powinno się czyścić, a tym bardziej dotykać palcami. Jednak można spróbować. Do czyszczenia bebnów można użyć tonera 8O . W tym celu nabierasz na miękką szmatkę (suchą i czystą) lub chusteczkę higieniczną trochę czystego tonera z kasety i rozcierasz to po bębnie. Należy tylko pamiętać o tym, aby nie dotchnąć przez przypadek palcem bębna po wóczas twój odcisk palca będzie pojawiał się na każdym wydruku. :sm15: Ja osobiście czasami tak robiłem przy kserokopiarkach jednak była to ostateczność.

Jeśli chodzi o blade wydruki to może to być spowodowane zabrudzeniem elektrody transferowej (tak przynajmniej się to nazywa w kserokopiarkach) lub jej uszkodzeniem. Może być także zabrudzona listwa z diodami LED.

W drukarkach OKI PAGE 4 W zespół drukujący występuje jako "kaseta" (czyli All in One :lol: ) Więc nie wiem czy będziesz w stanie się ewentualnie dostać i wyczyścić tą elektrodę. Może zdażyć się tak, że będzie trzeba kupić całą nową kasetę, a do dosyć drogi wydatek. Odobiście nie miałem bliższego kontaktu z tą drukarką.

Bestyjek napisał, żeby użyć odkurzacza. Ja odobiście nie radziłbym tego robić bo czasami możesz zobaczyć jak twój odkurzacz zamienia się w rakietę :sm38:. Toner wciągany przez zwykły odkurzacz już w lecąc w rurze potężnie się elektryzuje aż iskry przeskakują. Jak tego jest dużo to może się zapalić.... Dalej nie trzeba chyba wyjaśniać. Nie wspomnę już o tym, że gdyby nawet nic się nie stało to na 100% toner taki przedostałby się z worka do silnika. Tutaj chyba także nie muszę tłumaczyć konsekwencji. Do usuwania tonera są specjalne odkurzacze antyelektrostatyczne jednak są bardzo drogie. W domowych warunkach zalecałbym raczej sprężone powietrze i podwórko ... :P

To co tu napisałem jest w prawdzie oparte na moich doświadczeniach z kserokopiarkami jednak jeśli chodzi o wudruk to zasada jest praktycznie taka sama w drukarkach laserowych. I jak na razie "te" moje doświadczenia świetnie się spisują w moich przygodach z drukarkami :lol:
    tly
    Level 11  
    dzienks za wszelkie info. listwe z diodami sprobuje wyczyscic, bo nawet oki na swojej stronie to podpowiada.
    bestyjek- milo za podpowiedz ;) moze sam sprobujesz, zycze powodzenia i gratuluje poczucia humoru!
    to nara.
    Dadek
    Level 12  
    kolega pieknie zaczal rozwijac temat, jednak jesli chcesz zeby dobrze ci drukowala musisz rozebrac cartridge'a (tylko uwazaj wszystko jest na zaczaskach) opróznic pojemnik zuzytego toneru, oczyscic walek magnetyczny i rolke czyszczaca (o ile pamietam jest tam takie jakby futerko) wiem ze pisze o tym pozno ale moze komus innemu sie to przyda :lol: bo akurat ten cartridg'e to spory wydatek (powiedziałbym, ze nieoplacalny :? )