Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

okipage 4w

10 Sep 2002 17:45 5982 5
  • Level 11  
    mam problem, drukarka cala w srodku jest w tonerze. upaprane jest wszysko!!
    na bebnie sa kreski z tonera, ale nie wiem czy to rysy czy sam toner.
    czym to poczyscic????
    czy beben mozna jakos czyscic?

drukarke dostalem, a z laserami nie mialem nigdy do czynienia. wydruki wychodza lekko zabrudzone, a na folii bardzo slabo pokryte.

co poradzicie??
    help. :)
  • Level 19  
    witam..do czyszczenia zabrudzen po tonerze jest takie osocze ..dziala swietnie..pozdrawiam
  • R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Na początek (o ile dobrze pamiętam) to OKI PAGE 4W nie jest drukarką laserową :!: :crazyeyes: Choć zasada wydruku jest bardzo zbliżona do lasera to jednak jest tam drobna różnica. Naświetlanie bębna odbywa się nie za pomocą lasera (jak w drukarkach laserowych), a za pomocą diody LED :lol: Reszta odbywa się praktycznie tak samo. Tyle tytułem wstępu :sm16:

Bębna raczej nie powinno się czyścić, a tym bardziej dotykać palcami. Jednak można spróbować. Do czyszczenia bebnów można użyć tonera 8O . W tym celu nabierasz na miękką szmatkę (suchą i czystą) lub chusteczkę higieniczną trochę czystego tonera z kasety i rozcierasz to po bębnie. Należy tylko pamiętać o tym, aby nie dotchnąć przez przypadek palcem bębna po wóczas twój odcisk palca będzie pojawiał się na każdym wydruku. :sm15: Ja osobiście czasami tak robiłem przy kserokopiarkach jednak była to ostateczność.

Jeśli chodzi o blade wydruki to może to być spowodowane zabrudzeniem elektrody transferowej (tak przynajmniej się to nazywa w kserokopiarkach) lub jej uszkodzeniem. Może być także zabrudzona listwa z diodami LED.

W drukarkach OKI PAGE 4 W zespół drukujący występuje jako "kaseta" (czyli All in One :lol: ) Więc nie wiem czy będziesz w stanie się ewentualnie dostać i wyczyścić tą elektrodę. Może zdażyć się tak, że będzie trzeba kupić całą nową kasetę, a do dosyć drogi wydatek. Odobiście nie miałem bliższego kontaktu z tą drukarką.

Bestyjek napisał, żeby użyć odkurzacza. Ja odobiście nie radziłbym tego robić bo czasami możesz zobaczyć jak twój odkurzacz zamienia się w rakietę :sm38:. Toner wciągany przez zwykły odkurzacz już w lecąc w rurze potężnie się elektryzuje aż iskry przeskakują. Jak tego jest dużo to może się zapalić.... Dalej nie trzeba chyba wyjaśniać. Nie wspomnę już o tym, że gdyby nawet nic się nie stało to na 100% toner taki przedostałby się z worka do silnika. Tutaj chyba także nie muszę tłumaczyć konsekwencji. Do usuwania tonera są specjalne odkurzacze antyelektrostatyczne jednak są bardzo drogie. W domowych warunkach zalecałbym raczej sprężone powietrze i podwórko ... :P

To co tu napisałem jest w prawdzie oparte na moich doświadczeniach z kserokopiarkami jednak jeśli chodzi o wudruk to zasada jest praktycznie taka sama w drukarkach laserowych. I jak na razie "te" moje doświadczenia świetnie się spisują w moich przygodach z drukarkami :lol:
  • Level 11  
    dzienks za wszelkie info. listwe z diodami sprobuje wyczyscic, bo nawet oki na swojej stronie to podpowiada.
    bestyjek- milo za podpowiedz ;) moze sam sprobujesz, zycze powodzenia i gratuluje poczucia humoru!
    to nara.
  • Level 12  
    kolega pieknie zaczal rozwijac temat, jednak jesli chcesz zeby dobrze ci drukowala musisz rozebrac cartridge'a (tylko uwazaj wszystko jest na zaczaskach) opróznic pojemnik zuzytego toneru, oczyscic walek magnetyczny i rolke czyszczaca (o ile pamietam jest tam takie jakby futerko) wiem ze pisze o tym pozno ale moze komus innemu sie to przyda :lol: bo akurat ten cartridg'e to spory wydatek (powiedziałbym, ze nieoplacalny :? )