Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kamera szybkoobrotowa problem dd53cbw-x problem

klopacinski1 17 Oct 2007 12:31 2217 4
 • #1
  klopacinski1
  Level 14  
  czesc

  jak to uruchomic jest konwerter optyczny ma złącza +tx -tx gnd +rx -rx

  czesciowo sa załaczone rezystory i czy wystraczy podłaczyc +/-rx

  i zasiilanie

  nastepnie jak to jest z adresami tej kamerki

  no i na koniec czy mozna ja przetestowac na stole z kompem pewnie jest potrzebny jakis konwerter + program do sterowania

  prosze jest to pilne i jeszcze nie moja działka wiec wyrozumiałosci musze wszystko nadrobic w tym temacie
 • #2
  Yca
  Level 20  
  moze wiecej konkretow, jaka kamerka, jaki konwerter, moze jaki protokol? Z tym sterowaniem to napewno bedzie ciezko jak nie masz odpowiedniego konwertera
 • #3
  kiwikk
  Level 1  
  Czy jest możliwość restartu owej kamery w sposób inny niż przez menu kamery ? Może to rozwiąże mój problem - kamera startuje normalnie ale po automatycznej konfiguracji obraz z kamery jest rozmazany i nie mam możliwości na włączenie menu kamery. Jak rozwiązać taki problem ??
 • #4
  treborsz
  Industrial cameras specialist
  Przydałyby się jakieś znaki interpunkcyjne w treści pytania... (dotyczy: klopaciński1)

  Sterowanie za pomocą interfejsu szeregowego (RS422/RS485) do kamery Pelco Spectra podłącza się do złącza R+/R-.
  Pozostałe złącza: GND - podłączasz, gdy masz właściwie wykonane uziemienie, natomiast T+/T- podłączasz, gdy używasz RS422 w systemie z wymaganym potwierdzeniem wysłanych poleceń.

  Nie bardzo rozumiem, jak mogą być "częściowo załączone rezystory".... Za dopasowanie impedancyjne do linii odpowiada przełącznik SW2 (w pozycji ON - obciążenie włączone, OFF - wyłączone).

  Z adresami jest tak, jak jest to opisane na naklejce na podstawie kamery: za odpowiadają przełączniki sekcji SW1. W przypadku protokołu Pelco D - adres jest odwzorowany ustawieniem przełączników (kod binarny); w przypadku Pelco P - do ustawionej wartości za pomocą przełączników należy dodać 1.
  W Pelco P - można ustawić 32 adresy, w Pelco D - 256 adresów.
  Kamera automatycznie rozpoznaje protokół - może być sterowana jednym z 4-ech protokółów Pelco: P, D, Coaxitron STD oraz Coaxitron EXT (dwa ostatnie protokołu służą do sterowania bezpośrednio po kablu wideo).

  Kamerę można przetestować "na stole z kompem" - było to wiele razy opisywane na tym forum - wymagany jest odpowiedni konwerter (na interfejs RS422 lub RS485) oraz monitor (lub TV z wejściem wideo lub karta wideo zainstalowana na PC) - do wyświetlenia obrazu.

  Restart kamery jest możliwy albo z poziomu menu, albo poprzez wyłączenie zasilania (znalazłem kiedyś w necie jeszcze opis resetu serwisowego na kołkach - ale to wymaga zagłębienia się w "trzewia").
  Jeśli kamera w momencie startu nie wyświetla żadnych informacji tekstowych (adres, protokół, wersja firmware, itp.) - kwalifikuje się do serwisu.
  Jeśli wyświetla te informacje - rozmazany obraz sugeruje, że prawdopodobnie włączone są strefy prywatności (a w zasadzie może to być nawet jedna strefa) z opcja rozmazania obrazu (o ile dobrze pamiętam, to rozmazanie powinno być bez kolorów, czyli tylko cz-b). Aby to sprawdzić, trzeba wejść do menu - wejście do menu we wszystkich kamerach Pelco odbywa się w taki sam sposób - przez zaprogramowanie presetu 95.
 • #5
  ironmzes
  Level 14  
  spróbuj jeszcze wejść do menu i kamerę zresetować to tzw. ustawień fabrycznych. nieraz to o wiele łatwiejsze zadanie niż szukać co jest namieszane w menu.

  Jeżeli chcesz sie pobawić kamerą poprzez kompa to musisz mieć konwerter RS232 na RS 485 lub rejestrator z obsługą RS485 lub klawiaturę do głowic.

  Pewnie jak weźmiesz instrukcję do kamery do o adresach będzie wszystko narysowane i objaśnione - jakie switche trzeba załączyć aby uzyskać odpowiedni adres i odpowiedni protokół.