Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laser w Panasonic SA-CH72

30 Gru 2001 15:44 6794 19
  • Użytkownik usunął konto  
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Kiedyś problem laserów na tym forum był poruszany. Zawsze należy w takich przypadkach sprawdzić stan całego mechanizmu, wyłączników krańcowych i czystości lasera.
    Nie jestem pewien ale chyba w tej wieży jest ten sam laser jaki montowany jest w Technics-ie wraz z przetwornikiem MASH i resztą elektroniki.
    Miałem podobny przypadek w odtwarzaczu Technics, 2-letnim. Okazało się że sygnał RF (wysokość "oka") był za niski. Zamiast 0,6V miał ok 0,5V. Można spróbować zwiększyć prąd lasera podkręcając nieznacznie potencjometr na laserze (uprzednio zawsze zaznaczając pierwotne położenie "peerka"). Zakładając że nigdzie nic nie było ruszane. Jeżeli odtwarzacz "ruszy" zostawiamy tak i sprawdzamy jaki jest RF, ewentualnie ustawiamy dokładniej.
    W wyższej klasy sprzęcie punkt pracy lasera jest ustawiany fabrycznie na minimalnie skrajny ze względu na żywotność. I minimalne zużycie powoduje już zakłócenie pracy.
    Nadmieniam że to nie jest fachowe rozwiązanie i taka diagnoza kwalifikuje laser do wymiany.
    Ja dokonując już takich zabiegów zawsze podpieram się schematem. Sprawdzam jaki rzeczywiście jest RF, także po regulacji (nigdy nie przekraczając wartości podanych na schemacie w punktach pomiarowych). Jeżeli za mały to wiadomo że moc lasera spadła.
    Mam schemat tego Technicsa. I myślę to jest to samo.

Może scan umieściłbyś na forum?
    Ponawiam prośbę o scan na forum.
  • Poziom 21  
    obawiam się drodzy koledzy że temu laserowi nic nie pomoże.jedyna szansa to obejrzeć dokładnie mechanizm posuwu pickupa może on mieć opory przy poruszaniu się i to zwłascza od środka ,.to w nich 90 na 100
  • Serwisant
    Rae 113 sklada sie z optyki i z mechanizmu wraz z 2 silnikami tzw pick-up calosc do wymianu Wartosc standartowa RF to conajmniej 1 V Usterka natychmiast znika po wymianie RAE
  • Poziom 13  
    Czy ktoś z was nie potrzebuje takiego laserka ?
    Mam go już od roku i nie wiem co z nim zrobiś , oczywiście sprawny (czyta nawed CD-R !).

Dla wyjaśnienia chodzi tu o laser RAE0113Z i tylko laser bez serva .

Zainteresowanych proszę na priw..

Pozdrawiam

MARCIN
  • Poziom 13  
    100 zł z przesyłką .

Jest to kompletny mechanizm tyle że bez serwa .

W North taki sam kosztuje 230 zł
  • Serwisant
    Jesli to nowka interesuje mnie to.
  • Poziom 13  
    Nie nie jest nowy ale bardzo mało używany ...
  • Poziom 11  
    Skoro jest już poruszany temat RAE 113 E 113 to mam pytanie:
    whttp://www.czytniki.pl/cgibin/shop?show=1&sort=id&sid=67a9042f" target="_blank" rel="nofollow" class="postlink "> http://www.czytniki.pl/cgibin/shop?show=1&sort=id&sid=67a9042f
    pokazane są E-113 i E-152. W zmieniarce Technicsa SL PD667 jest laser E-113. Czy da się tam założyć E-152? Wyglądają identycznie, tylko głowice laserowe są inne. Próbowałem podłączyć E 152 ale odwrotnie włożyłem taśme w płyte główną i trzasnoł 8O ,no więc przełożyłem samą głowice niestety nie poszło :P (laser świecić kompakt nie działać).

Czy ktoś może powiedzieć, czy załorzenie całości z płytką E 152 cós da?

Albo odkupi go ode mnie jak nie zadziała

Z chęcią poeksperymentóje TYKO TO KOSZTÓJE.

Jeszcze jedno różnica około 30PLN , a do tego mniej dłubaniny.
  • Poziom 9  
    Wie ktoś jaki laser jest do wieży Panasonic AS - CH 32.