Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pompa paliwowa Opel Vectra A - problem

kamel191 10 Kwi 2009 08:04 17717 35
    tommy 112
    Poziom 23  
    Najlepiej zamontować przekaźnik "rozwierajacy", którego cewkę podłaczyć pod elektrozawory, w momencie otwarcia elektrozaworow pompa się wyłącza i po problemie.
  • Relpol przekaźniki
    topcio1
    Poziom 14  
    elpr napisał:
    Bo i dobrze Cię uczyli - odcina faktycznie, tylko moim zdaniem głupotą jest żeby przy jeździe na LPG bez potrzeby chodził obieg benzyny.

Ponieważ: odpalając tylko na LPG w pierwszej fazie jest puszczana dawka paliwa, stojąca pompa statystycznie wcześniej się zepsuje niż pracująca, suche przewody paliwowe parcieją i pękają to samo podciśnieniowy regulator no i jeszcze coś słyszałem o samych wtryskach.
    Mi kiedyś spłonął samochód przez "suche" przewody paliwowe- nikomu nie polecam tej przyjemności .
  • Relpol przekaźniki
    kwok
    Poziom 39  
    Cytat:
    Mi kiedyś spłonął samochód przez "suche" przewody paliwowe- nikomu nie polecam tej przyjemności

jak to się stało bo się aż wierzyć nie chce?
    topcio1
    Poziom 14  
    początkujący gazownik zakładał mi kiedyś LPG, i właśnie zrobił odcięcie pompy, a że ładnie palił na gazie a benzyna była droga to przez pół roku auto benzyny nie oglądało. Przewody rozeschły się, na zakrętach popękały a na jesieni jak chciałem użyć benzyny paliwo rozlało się po kolektorze wydechowym ....
    kwok
    Poziom 39  
    no to po prostu przegiąłeś
    normalny użytkownik dla świętego spokoju zapala na benie i przegazowuje w celu przełączenia i wystarczy - w ten sposób na pewno paliwo z wężyków nie spłynie i odcięcie w niczym nie przeszkadza a to o czym ty napisałeś świadczy nie o przeciwieństwie odcięcia pompy ale o materiale z jakiego owe wężyki były zrobione bądź jego wieku - przecież jak auto będzie pół roku stało to efekt ten sam
    topcio1
    Poziom 14  
    człowiek się uczy na błędach a potem dmucha na zimne ;)