Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SINUS PWM. Szukam gotowego schematu lub ciekawego linka.

18 Paź 2007 13:00 1448 5
  • Poziom 11  
    Witam poszukuje gotowego schematu albo jakiegos ciekawego linka. POtrzebuje zbudowac uklad ktory bedzie mi realizowal sterowanie typu sinus PWM. dzieki z góry
  • Poziom 42  
    Mam wrażenie, że autorowi pytania nie chodziło o włącznik w zerze ale generowanie sinusoidy poprzez PWM - tak jak się to robi w dobrych UPSach czy też agregatach prądotwórczych z generatorem DC i falownikiem.
  • Poziom 37  
    To i tak potrzebna jest sinusoida + generator trójkąta. Podpina się to pod wejścia komparatora (najlepiej żeby przebiegi miały tę samą amplitudę) i na wyjściu uzyskuje się prostokąt służący do sterowania PWM (po drobnych modyfikacjach).
    Ten typ nazywa się bodajże modulacją naturalną.
    Bardziej skomplikowana jest modulacja histerezowa, ale daje niejednokrotnie ciekawsze rezultaty. Po detale proszę zajrzeć do publikacji dotyczących spraw energoelektroniki.
  • Poziom 42  
    W czasach mikrokontrolerów generowanie PWM na generatorach i komparatorze nawet mnie - starucha zaczynającego na lampach - mierzi.
  • Poziom 11  
    Witam dokladnie chodzi o to by zrobic to analogowo. Mam pytanie zrobienie tego nie bedzie az takim problemem. generalnie chodiz o ten trojkat!!!!Potrzebuje go zrbic ale nie na NE555. z tego co mi wiadomo Ne555 ma na wyjsciu zakres napiec od 1/3Uz do 2/3Uz a mi zalezy na tym by przebieg trojkata na wyjsciu byl w granicach od 0V do Uz. Co ey na to???