Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prosze o pomoc Citroen Picasso

rusex 18 Paź 2007 20:56 2728 6
  • #1 18 Paź 2007 20:56
    rusex
    Poziom 12  

witam, mam samochód Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI z 2001r. Mam go dopiero 2 tygodnie. jechałem sobie samochodem i w pewnym momencie pokazał mi sie komunikat "fare rifornimento" ( przetłumaczyłem sobie go w słowniku włoskim, oznacza to "dokonaj tankowania"). w pewnym momencie mi zgasł.a w baku mailem nie za wiele paliwa, zaciela mi świecić czerwona kontrolka. Po ponownym uruchomieniu dojechałem do domu i dolałem sobie paliwa sam 10l. Po uruchomieniu silnika wskaźnik paliwa(elektroniczny) nie zareagował na dolanie paliwa. i zapaliła sie kontrolka "lampka pracy silnika (auto diagnostyka)". Co mam zrobić?? czy w tym samochodzie można sobie dolać paliwa samemu?? dlaczego komputer nie zanotował o dolaniu paliwa??

Pkt 11,1 regulaminu proszę poprawić. goldwinger

0 6
  • #2 18 Paź 2007 21:53
    autoas
    Poziom 42  

Przede wszystkim trzeba jeździć na paliwie a nie na "oparach" 10L to może być za mało. Ale jest tam jeszcze chyba mały "zonk" - możesz mieć dodatkowy zbiornik na jakieś "paskudztwo" które ma polepszać ropę (nie które modele tak mają) - raczej jedź do serwisu

0
  • #3 18 Paź 2007 22:02
    rusex
    Poziom 12  

serwis jest konieczny??? ja paliwo dolałem z własnej beczki przez lejek bo miałem 20l w beczce ropy. moze wystarczy ze pijade na stacje benzynowa, i zatankuje normalnie.

0
  • #4 18 Paź 2007 23:56
    lucik
    Poziom 17  

1. Zmień język na angielski (będzie "czytelniej")
    2. Nie lej byle czego do zbiornika bo HDI jest drogi przy tego typu oszczędnościach.

0
  • #5 19 Paź 2007 07:12
    DominikD
    Poziom 23  

Gdzieś coś było we francuzie ze wykrywa fakt tankowania przez korek wlewu paliwa , może miałeś plastikowy lejek ?

0
  • #6 19 Paź 2007 07:44
    zbyniuś
    Poziom 26  

Może nalewałeś paliwa przy włączonej stacyjce?
    Lejek nie ma znaczenia BSI reaguje na zdjęcie korka.
    Bez diagnostyki się nie obejdzie.

0
  • #7 19 Paź 2007 07:58
    rusex
    Poziom 12  

tak wlewalem palstikowym lejkiem, rope ze stacji benzynowej wiec byla czysta. stacyjke mialem wylaczona.

Moderowany przez goldwinger:

Więcej prosił nie będę.

0