Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz Tracer 400W

18 Paź 2007 21:18 5542 19
  • Poziom 11  
    Witam.
    Wiem ze zamieszczony w tytule zasilacz nie należy do urządzeń które powinny sprawować kontrole nad napięciami w komputerze lecz jest to urządzenie zasilaczo-podobne.
    Mam w\w zasilacz już rok i planuje kupić grafe Geforce 7900gs 256\256 która będzie współpracowała z Athlonem 64 AM2 3000+ 1800mhz@2400 GoodRam 533mhz 512mb płytą Gigabyte GA-M55plus-S3G więcej chyba nie trzeba wymieniać. Wiem że pewnie poradzicie mi Chiefteca albo Delte z allegro bo Tracer może przy awarii zabrać ze sobą sprzęt ale ostatnio dużo czytam o tym zasilaczu i spalony tafia sie raz na 50 i to 350W bo w tej branży dominuje oczywiście Codegen. Teraz pytanie : Czy to urządzenie zasilaczo podobne uciągnie 7900GS? Mam dużo inwestycji na głowie i mam zamiar jak najoszczędniej uporać sie z tym problemem, czekam na konkretne odpowiedzi.
    Dziękuję i pozdrawiam.
  • Poziom 28  
    7900GS nie jest bardzo prądożerne , ale dla spokojnego snu i spokojnej przyszłości POLECAM wymienić zasilacz, nawet na 400W Fortrona z allegro za grosze.
  • Poziom 18  
    Obawiam się że powinieneś pomyśleć o nowym/mocniejszym zasilaczu. Mogą być problemy ze stabilnością systemu.
  • Poziom 11  
    Policzyłem kalkulatorem podanym przez użytkownika Brauniack (dziękuję) wyszło 330W razem z kartą. Zasilacz ten przeżył kilka zwarć i piorun. Myślałem o mocniejszym zasilaczu (tanim) czyli w\w Frotronie albo o Amacroxie ale jak dotykam tego Tracera po 20\24 godzinnej pracy bez wyłączania (czasem dłużej) to jest ... zimny dmucha także zimnym powietrzem. Co mnie motywuje dodatkowo do tego ze wytrzyma (choć to głupota) Niektórzy ludzie chwalą ten zasilacz, mniejszość krytykuje.
    Czekam na dalsze odpowiedzi.
  • Poziom 31  
    Ostatnio producenci tych taśnszych zasilaczy 'wycwanili' się na tyle, że sam zasilacz raczej się psuć nie będzie. Za to napięcia mogą się rozjeżdżać, albo będą słabo odfiltrowane, stopniowo niszcząc elementy płyty głównej bądź dyski. Pokaż, jak zasilacz wygląda od wewnątrz.
  • Poziom 29  
    "Lepiej zapobiegać niż leczyć."

Prawda jest taka że, jak nie wymienisz tego zasilacza teraz, to pewnie dopiero sie ockniesz po tym jak on ci coś spali np: dysk twardy bądź uszkodzi kondensatory na płycie głównej, wymieniając zasilacz obrazu unikniesz dodatkowych kosztów i stresu z tym związanego.

Twój wybór, ja tam osobiście nie lubię ryzykować i wole kupić porządny zasilacz od razu, niż po tym jak sie okaże ze jednak zasilacz był za słaby i odchodząc na tamten świat zabrał ze sobą coś jeszcze.

Druga sprawa to taka że dobry zasilacz ma sprawność powyżej 80%("no name" bez PFC, 50%, czasami nawet mniej), i po kilka latach się jego koszt zakupu zwróci w niższych rachunkach za prąd.

Ja tam ostatnio zmodernizowałem mój komputer, kopiłem Athlona X2, do tego GF 7600 i 2GB ramu, zasilacz za 250zł(Corsair 450VX) i nie żałuje(a szkoda mi było na początku tych 250zł), na starym komputerze miałem 300W Fortrona który pracował prawie na pełnym gwizdku, obudowa była gorąca i zdążało się czasami ze komputer się zawiesił, od ponad 2 miesięcy mam to o czym wspomniałem wyżej(procesor + grafika lekko podkręcona, do tego 2 HDD i 2 napędy optyczne) i nie pamiętam sytuacji żeby komputer mi sie zawiesił, napięcie na wyjściu idealne, a co najważniejsze stabilne jak skała. 5 lat gwarancji producenta na zasilacz świadczy o jakości materiałów z jakich został wykonany.

Nie mówię ze masz od razu kupić zasilacz za 200-300zł, ale o jakim Chieftecu 400W czy Amacroxe warto pomyśleć.
  • Poziom 28  
    A kalkulatory mozna naprawde miedzy bajki wlozyc.
    Komputer ktory mam ja z kalkulatrowa wychodzi ponad 300W w rzeczywistosi w pelnym stresie (sprawdzane) pobiera okolo 200W mocy.

Sempron 2400+@2800+
    512MB DRR
    2x HDD 80GB samsung ATA
    2x DVD
    Radeon 9550
    Zasilacz Fortron 300GTF
  • Admin grupy komputery
    Witam - już kilka razy o tym pisałem , więc zapewne znajdziesz na forum mój nie jeden post na temat zasilaczy. Na twój przyszły zestaw nie polecam mniej jak 400W i minimum to Fortron. Nie chodzi tu już tak bardzo o te Watty ale o stabilność napięć.
  • Poziom 31  
    Dla większości współczesnych komputerów wystarczy zasilacz 145 lub 200W: polecam rozejrzenie się za używanymi Astec.
  • Admin grupy komputery
    k4be napisał:
    Dla większości współczesnych komputerów wystarczy zasilacz 145 lub 200W: polecam rozejrzenie się za używanymi Astec.

Jakie masz na myśli komputery współczesne ? Chyba nie PC o których wyżej mowa ?
  • Poziom 31  
    Komputery z procesorami Sempron (właśnie taki mam), wolniejsze Athlony nawet dwurdzeniowe, tańsze (co nie oznacza wcale że mało wydajne) karty graficzne. No i znaczna ilość komuterów z ostatnich kilku lat.
    Poza tym te zasilacze bez żadnej szkody mogą być raz na jakiś czas przeciążane nawet znacznie większą mocą.
    Oczywiście da się złożyć komputer, który będzie potrzebował zasilacza 600W, ale kogo na to stać?
  • Poziom 16  
    Ja miałem urządzenie zasilaczo podobne, marki tracer i mimo ze pisało 400W a do kompa zalecali 350W (taki był Wcześniej),
    to po roku bez żadnej przyczyny umarł razem z płyta,
    co w sunie zakończyło sie tym ze wymieniłem wszystko poza obudową i dyskami
  • Poziom 11  
    Zrobię zdjęcie zasilacza jakoś na tygodniu i wrzuce na forum.
    Mierzyłem miernikiem największy skok napięcia 0.05v w stresie, mało to nie jest. Co raz więcej czytam na temat urządzeń zasilaczo-podobnych i tak myślę ze powinni tego zabronić. Mój Tracer niby ma PFC ale z tym szajsem nigdy nie wiadomo. Myślę o Chieftecu 400W na początek, za to opóźni się czas kupna karty ,wiem jak ważny jest zasilacz ale niestety nie jestem jeszcze dorosły i finansują mnie rodzicie a im trudno takie rzeczy wytłumaczyć. Dziękuję wszystkim za pomoc.

Dalsze odpowiedzi bardzo mile widziane.

Pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Ja osobiście polecę zasilacze Seasonica-produkt pierwsza klasa! sam posiadam taki model S12 500 wat. Fakt faktem, że moc aż nad to do konfiguracji którą posiadam a zakupiłem go za 300 zł a także dlatego, że w najbliższym czasię przesiadam się na C2D (z obecnego Bartona). Sam pracując w sklepie komputerowym klientce pokazałem różnice pomiędzy jakimś zasilaczem no-name a w tamtej sytuacji taganem przy samym jej trzymaniu w rękach dwóch modeli nabrała respektu do tagana i wróciła za godzinę z większą kasą. To jest inwestycja na przyszłość, życzę powodzenia w sprawie zasilacza.
  • Poziom 11  
    Dziękuję, właśnie myślę nad:
    Chieftec GPS-400AA-101A 20/24pin
    Czy waszym (profesjonalistów) zdaniem wystarczy na mniej więcej 2 lata w wyżej wymienionym prze ze mnie zestawie wraz z Geforce 7900GS? Mam nadzieje że tak.
    I pytanie nie na temat :
    Czy osobom niepełnoletnim nie posiadającym jeszcze dowodu osobistego można zamawiać i odbierać paczki ze sklepów internetowych?
  • Poziom 29  
    Ja tam wolałbym:
    Amacrox Warrior AX450-PNFAle ten do którego dałeś link, da rade spokojnie.
    Co do Amacrox, to swego czasu na amacrox.pl była promocja, kupując zasilacz serii "warrior" koszulka gratis, ale nie wiem czy to jest nadal aktualne ;)

Co do osób niepełnoletnich i sklepy internetowe, to wątpię żeby kurier który dostarczy ci zasilacz do domu sprawdzał czy jesteś pełnoletni czy też nie, go będzie interesowało tylko to żebyś zapłacił za odbiór przesyłki.

Czy to Chieftec, czy Amacrox, ich sprawność jest pewnie o wiele wyższa od twojego obecnego zasilacza, i poniesiony koszt wymiany zasilacza powinien się zwrócić spokojnie po 2-3 latach w niższych rachunkach za energię elektryczna, co raczej ucieszy twoich rodziców. :)

Edit:
    To nie było na amacrox.pl tylko na: http://www.amacrox.net.pl/
    + u nich jest 3 lata gwarancji na zasilacz.
  • Poziom 11  
    No to mi dałeś do myślenia Amacrox czy Chieftec obie firmy nie idą po kosztach ale chyba zostane przy Chieftecu ponieważ pracuje na częściach Delty tzn. składa sie głównie z części Delty.
  • Spec Overclocking
    Bierz Amacrox-a, Chief ostanio już nie robi takich sprzętów jak kiedyś.
  • Poziom 29  
    Z Chieftecem i jego podwykonawcami jest różnie, obecnie jest 3 podwykonawców, wiec nie wiesz czy trafisz na model zrobiony przez Delta Electronics, Sirtec czy przez jeszcze kogoś innego. W przypadku Amacrox jest tylko jeden wykonawca - FSP Group, to ta sama firma która robi zasilacze dla OCZ i BeQuiet wiec chyba wybór jest prosty? :)