Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amilo M1450G jak dołożyć pamieć

18 Paź 2007 22:25 1440 4
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich

Mam małe pytanie, od razu zaznaczam ze przeszukałem forum i nie znalazłem odpowiedzi, i zeby wielce szanowny Pan admin nie usunał mojego zapytania.

Ów notbook standardowo posiada 512 MB pamięci chciałbym dołozyc sobie druga kostke 1GB. Pamiec 512 znajduje sie od spodu notbooka odkrecajac panel do spodu. Ale jest tam tylko jedno gniazdo na własnie ta pamiec, ponoc te modele maja drugie gniazdo pamiec wolne pod klawiatura. I stad moje pytanie czy wie ktos moze jak sie rozmontowuje ta klawiature aby bezproblemowo jakos dolozyc tej pamieci. Patrzylem na strone producenta i sa tam jakies rysunki przedstawiajace to ale sa na tyle male ze trudno sie dokładnie zorientowac co i jak.
    Moze ma ktos jakiegos linka gdzie jest to dokladnie opisane
    Boje sie zeby czegos nie wyłamal, maja na uwadze delikatne plastiki

Z gory dziekuje
    Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    klawiatury w fsc są przytrzymywane przez zatrzaski u góry - z reguły 4 szt - jak się dobrze przyjrzysz to je dostrzeżesz między klawiszami funkcyjnymi a listwą maskującą - spróbuj je popchnąć do tyłu komputera - jak ustępują to tylko systematycznie odpinać zatrzask po zatrzasku zaczynając od lewej (albo prawej strony) i unosić klawiaturę.
  • Poziom 9  
    Witam

Czyli jesli te zatrzaski bez problemu ustapia to zdejmujemy klawiature i pod nia ma byc wolny bank pamieci?
    Nie trzeba w takim razie odkrecac calej obudowy zeby sie do tego dostac, tym bardziej ze te plastiki w tym notbookach nie naleza do najlepiej wykonanych, bardzo łatwo mozna cos uszkodzic

Sprobuje tak zrobic, wielkie dzieki moze sie uda:)
    Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Te zatrzaski są na sprężynkach - jak go popchniesz i puścisz to wróci do pierwotnej pozycji - musisz jakimś cienkim wkrętakiem, szpikulcem albo "czymś" popchnąć zaczep i unieść klawiaturę nad niego, potem następny i następny ...
  • Poziom 9  
    Odnośnie tego Amilo i dołożenia pamięci do niego , to już sobie poradzilem, mimo ze trzeba klawiature odpiac od tych zatrzaskow co ja trzymaja, to od spodu trzeba jeszcze odkręcic jedna śrubke malutka co trzyma klawiature, bo inaczje nie wyjmiemy klawiatury i mozemy ja wylamac, trzeba po prostu odchaczyc te zatrzaski i od spodu notbooka odkrecic jedna srubke i jest po sprawie , mamy dostep do pamieci ktora jest pod taka mala klapka

Tak wiec serdecznie dzieki za pomoc , temat rozwiazany wiec zamykam

Pozdrawiam