Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gitarowy wzmacniacz lampowy - kopia - za jaką cenę?

18 Paź 2007 22:36 1305 2
  • Poziom 12  
    Witam!

Dopiero zaczynam swoją przygodę z elektryką, stworzyłem już kilka przesterów gitarowych ze strony Toneped i parę innych łatwych projektów. Od roku gram na gitarze, podłączam ją do komputera i gram na symulatorze :cry: wiadomo co to oznacza, nienajlepszy dźwięk i ogromne opóźnienie... na początku miałem zamiar kupić jakieś kombo gitarowe do 700zł, potem jednak zacząłem interesować sie elektroniką, złożyłem parę przesterów z myślą że kiedyś będę miał swój wymarzony piecyk. Potem widziałem dużo kopi wzmacniaczy (choćby na tym forum) i chciałem spróbować, ale po kilku lekturach zorientowałem się że to nie jest takie proste... Nie miałem jeszcze styczności z lampami, więc na pewno sam nie zabiorę sie do budowy heda lampowego. W okolicy jest paru elektryków którym być może mógłbym zlecić budowę takiego wzmacniacza, może ktoś z forum chciałby się podjąć tego wyzwania? samego chasis(?)
    Mam pytanie, Ile kosztuje budowa pieca lampowego, licząc tylko części elektroniczne, Mam tutaj na myśli np Marshall'a JCM800, spotkałem się tez z hybrydami kanał czysty to F
    ender a przesterowany to Marshall.

Pozdrawiam!
    Michał
  • Poziom 33  
    hdhmr napisał:
    Ile kosztuje budowa pieca lampowego, licząc tylko części elektroniczne, Mam tutaj na myśli np Marshall'a JCM800, spotkałem się tez z hybrydami kanał czysty to Fender a przesterowany to Marshall.

Nikt Ci po amatorsku nie zbuduje czegoś co by miało właściwości zbliżone do tych wymienionych. To dość wysoka półka. Największym kłopotem jest zawsze trafo głośnikowe. Jeśli na początek zadowolił byś się czymś z niższej póli, to szukaj na Alledrogo np. NRD-owskiego Regenta.