Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaka dioda w Toshibie 285D8D

Arturek38 19 Oct 2007 15:53 843 4
    Arturek38
    Level 12  
    Dioda D 368 o oznaczeniu 05Z30Y dostała zwarcia . Co to jest za dioda .
    Po wyjęciu układu korekcji TV rusza a po jej wstawieniu nagrzewa się dławik L 362 i napięcie na tym obwodzie spada do 6 V. Układ korekcji wymieniony lecz nie wiem jaką diodę wstawić. Prosze o podpowiedz.
    radekrpisz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Witam
    To dioda zenera 0,5W 30V
    Arturek38
    Level 12  
    Nie zawsze idzie gładko. Wstawiłem sprawną diodę D 368, ale problem został.
    Telewizor po włączeniu dość głośno piszczy a napięcie 27 V zasilające układ pionu i układu korekcji IC 361 wynosi 33 V. Na ekranie pozioma krecha , i jeszcze zaniżone napięcie 12 V na stabilizatorku do 4,5 V. Po wymontowaniu IC 361-TEA 2031A szkiełko włącza się bez problemu za każdym razem lecz z korekcją raz na 10 prób. Wymieniałem kondensatory w zasilanu, pion i korekcję . Bez rezultatu. Ratunku bo się przy nim zestażeję.
    Arturek38
    Level 12  
    Co prawda minęło trochę czasu od ostatniego postu ale chciałem tylko napisać że przyczyną usterki opisanej wcześniej był suchy kondensator C 204. Po jego wymianie TV uruchamia się bez problemu. Pojawiły mi się jeszcze w lewej części ekranu zakłócenia w postaci białych kresek, wymiana kondensatora C 408 usunęło usterkę . Może komuś to pomoże i zaoszczędzi trochę czasu . Pozdrawiam.