Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Picasso. Paliwo. Zapaliła się lampka pracy silnika.

19 Paź 2007 17:05 6819 2
  • Poziom 12  
    witam, mam samochód Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI z 2001r. Mam go dopiero 2 tygodnie. jechałem sobie samochodem i w pewnym momencie pokazał mi sie komunikat "fare rifornimento" ( przetłumaczyłem sobie go w słowniku włoskim, oznacza to "dokonaj tankowania"). w pewnym momencie mi zgasł.a w baku mailem nie za wiele paliwa, zaciela mi świecić czerwona kontrolka. Po ponownym uruchomieniu dojechałem do domu i dolałem sobie paliwa sam 10l. Po uruchomieniu silnika wskaźnik paliwa(elektroniczny) nie zareagował na dolanie paliwa. i zapaliła sie kontrolka "lampka pracy silnika (auto diagnostyka)". Co mam zrobić?? czy w tym samochodzie można sobie dolać paliwa samemu?? dlaczego komputer nie zanotował o dolaniu paliwa??

przepraszam ze jeszcze raz ten temat jest ale tam ten zostal zablokowany, a w tym wprowadzilem poprawki
  • SterControl
  • Poziom 12  
    zrestartowałem teraz komputer, kontrolka paliwa pokazała mi ze mam dużo paliwa, komunikat przestał sie wyświetlać. ale znowu po zapaleniu silnika po paru sekundach gaśnie samoczynnie. i świeci sie kontrolka "lampka pracy silnika (auto diagnostyka)". nie wiem co robić mam teraz?? proszę o jak najszybsza poradę, co może być nie tak??
  • SterControl
  • Poziom 26  
    Najszybszą poradę da ci odczyt błędów w sterowniku silnika.Jeżeli to Siemens to może jest zapowietrzony-ręczną pompką pompujesz a druga osoba kręci rozrusznikiem,czasami trwa to dosyć długo.Jak masz Boscha to mogą być problemy z elektryczną pompą w zbiorniku paliwa.