Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

silnik prądu stałego - prosty układ

19 Paź 2007 18:03 1503 4
  • Poziom 2  
    witam,
    chciałbym zbudować niezbyt skomplikowany silnik prądu stałego. Z drugiej strony chciałbym, żeby nie był również bardzo prosty. Silnik chcę zbudować, żeby podnieść ocenę z fizyki. Pytanie brzmi: Jak mam sie do tego zabrać:?:
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Zacznij od przestudiowania lektury książkowej.W internecie też trochę znajdziesz o silnikach prądu stałego.Najłatwiej będzie zbudować silnik z magnesami stałymi.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Zależy co z tej fizyki, na twoim miejscu zbudowałbym dobrze wykonany, i z konkretnymi częciami, obwód elektryczny. Jakaś drobna elektronika wszystko na wierzchu, silnik, diody, potencjometr. Bardzo niskie koszty, a efekt dobry. Bron Boże nie bateryjka, dwa kabelki i żarówka, bo to każdy nauczyciel w dziesiątkowych ilościach ma w klasie.
    pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Myślę że ocene poprawisz składając prosty układ elektroniczny do płynnej regulacji obrotów silnika prądu stałego na tranzystorze IRF540.Opis układu znajdziesz na forum elektroda.pl,możesz t
    kupi gotowy układ do samodzielnego złożenia np. firmy AVT(znajdziesz w każdym sklepie z elektroniką.
  • Poziom 29  
    Tak. Koledzy maja dobre zdanie na ten temat-latwiej tak Ci bedzie i ja tez dol\aczam sie do takiego zdania jak wyzej napisali.