Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Minitor LCD Dell 1704FPV po godzinie pracy gaśnie ekran

Jan1462 19 Paź 2007 21:22 1915 4
  • #1 19 Paź 2007 21:22
    Jan1462
    Poziom 2  

Mam problem z monitorem Dell 1704 FPV. Monitor po godzinie pracy nagle traci obraz. Dioda zasilania nadal się świeci lecz monitor nie reaguje na sterowanie z przycisków zał/wył i innych. Obraz na ekranie można przywrócić na kilka minut przez wyciągnięcie wtyczki zasil. z monitora. Po takiej interwencji monitor działa przez następnych ok. 5 minut. Nie jest to uszkodzenie lampy podświetlającej bo ekran nie gaśnie całkowicie lecz widać jego podświetlenie w ciemnym pomieszczeniu. Monitor testowałem na innym komputerze i na nim również był ten sam objaw. Przeprowadziłem próbę monitora po odłączeniu go od komputera. Załączyłem w nim test kolorów (jest to małe pływające po ekranie meni złożone z podstawowch kolorów) i po godzinie uszkodzenie monitora objawiło sie zamrożeniem na ekranie pływającego meni i monitor przestał reagować na przyciski. Wymiana niepewnych elementów w zasialczu nie usunęła usterki. Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu tej usterki.

0 4
  • #2 19 Paź 2007 22:06
    makanes
    Poziom 2  

Prościej zadzwonić do Della :) Tam wszystko powinni odpowiedzieć nawet po zakończeniu gwarancji.

0
  • Pomocny post
    #3 20 Paź 2007 06:42
    satgal
    Poziom 40  

Dell nie prowadzi serwisu a wymienia sprzęt wadliwy pod warunkiem że jest jeszcze na gwarancji. Tu w tym wypadku wygląda na wieszanie się przegrzewającego procesora zawierającego oprogramowanie. Należy poprawić chłodzenie elektroniki przez założenie np radiatora z wentylatorem.

0
  • #4 24 Paź 2007 11:32
    lisek
    Spec od monitorów

Cytat:
    The 1704FPV is a PVA panel (Samsung LTM170E8-L01) and the monitor is manufactured by LiteOn.

ocena jego na http://www.hardware.fr/articles/559-3/dell-1704fpv.html

z opisu wychodzi,że: po czasie (ok.1h)
    Podświetlenie działa !!!
    - ale masz czarny ekran
    odp. brak sygnału na zł. LVDS czyli wada odbiornika /kontrolera
    matryca lub płyta gł. tak 50/50

Napisz jakie scalaki masz na płycie
    np. skaler Genesis gM2522/ lub MST9111
    co na matrycy
    lvds > DS90c385mtd / lub TFP7433PZP
    *sprubuj przelutować elementy na płytce sterowania matrycy [/quote]

0
  • #5 02 Sty 2008 20:31
    Jan1462
    Poziom 2  

Zgodnie z poradą zamontowałem radiator na procesorze sygn. niestety monitor nadal się wyłącza. Następnie dodałem mały wentylator na radiator i obecnie jeśli monitor jest bez obudowy to pracuje poprawnie (czasami tylko się wyłączy) lecz jeśli jest w obudowie to radiator z wentylatorem nie pomaga. Niestety nie udało mi się na forum wyszukać schematu do mojego monitora.
    Dziękuję za porady.

0