Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefon Cyfral'a - ja słyszę mnie nie słychać

25 Lis 2003 15:31 2234 13
  • Poziom 14  
    Witajcie Forumowicze!
    Mam problem z telefonem Cyfral
    Ja słyszę ale mnie nie słychać. Znajomy mi podpowiedział aby wymienić układ HT 9205D, ale problem w tym że nie ma takiego układu w sklepach.
    Pierwsze pytanie:
    Czy to może być wina tego scalaka i czy warto się brać za jego wymianę.
    Drugie:
    Może to coś innego, jeżeli tak to co?
    Ktoś już spotkał się z czyms takim???
    Pomocy!!
    PS. To nie jest mikrofon - sprawdzałem
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 21  
    Typowa usterka w większości prostych telefonów - tzw. brak "przedmuchu"... Bardzo rzadko scalak siada. Jeżeli dodatkowo aparat nie wybiera tonowo to mogą byś tranzystory 8050 lub 8550. Jeżeli te są ok, to należałoby sprawdzić 9014, 9013, 9012. Sprawdź też, czy na mikrofonie jest napięcie stałe - powinno być ok 1,5V lub więcej
  • Poziom 11  
    [font=Arial:88aa51978f] [/font:88aa51978f]
    Witam!
    Czy sznur w aparacie jest oryginalny?
    Czy był wymieniany?
    Są 2 rodzaje 1 prosty, drugi ze zmianą biegunowosci / 180 st/
    Chodzi o sznur skrętny
    pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Dziękuję za rady, sprawdzę to co podsunęliście mi i dam znać.
  • TermopastyTermopasty

• Specjalista od telefonów
    Jaki konktetnie jest to telefon. Model to pomogę dokładnie zlokalizować usterkę.

Ps
    Jeśli jest to telefon C-812 to należy wyeliminować (wyciąć) diodę D 12 i po zawodach. Pozbędziesz się funkcji MUTE ale telefon będzie śmigał. W pozostałych modelach proszę o kontakt.
  • Poziom 24  
    Witam!
    Zobacz czy jest napiecie na 9 nodze scalaka. Przy braku napięcia odetnij nogę mikrofon bedzie działał.
    Nic nie wycinaj.
    pozdrawiam
    Piotrek

Jak myślisz "embros" gdzie ta dioda którą ma wyciąć jes podłączona co właśnie do 9 nogi scalaka.
  • Poziom 21  
    Trochę statystyki: Przy braku "prrzedmuchu" w jednym aparacie na 20 problem stwarza scalak...

Zgadza się to jest winny scalak ale poco zaraz wymieniać scalaka skoro można się małym kosztem ślizgnąć. Wyeliminowanie diody spowoduje jedynie brak wyciszenia mikrofonu w czasie wybierania numeru i nic pozatym.

PS Temat mikrofonu uważam za wyczerpany.
    Jeśli są jakieś wątpliwości proszę kontaktowac się osbiście lub poprzez gg
  • Poziom 14  
    JARTECH: dzięki za poradę, wylutowałem D12 wszystko działa poprawnie, oprócz funkcji Hold o której wspominałeś. Dziękuję wszystkim, sprawa zamknięta.
    Rav
  • Poziom 12  
    Koledzy
    812 nie wybiera tonowo i brak przedmuchu. Po wycięciu D12 jest przedmuch ale dalej nie wybiera, więc jakie wnioski należy wyciągnąć ? Uszkodzony scalak ?
    Pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Witam!
    Nie wybiera ze słuchawki, czy ze słuchawki i speakera?. Jeżeli w obu przypadkach to najprawdopodobnie scalak. Jesli nie wybiera ze słychawki lub speakera to Zobacz Q6 lub Q7,Q8 ze słuchawki
    pozdrawiam
    Piotrek
  • Poziom 12  
    Hmm obawiam się, że nie rozumiem pytania. Telefon gdy przyciska sie klawisze wydaje dziwne dzwięki. Generowane sygnały są zaszumione i nie czyste. Niby są to różne tony ale zbyt zniekształcone aby centrala mogła je rozróżnić. Pulsowo jest wszystko OK.
  • Poziom 24  
    Witam!
    Odłącz jedną żyłę od mikrofonu i zobacz czystość tonu. Może zakłóca mikrofon
    pozdrawiam
    Piotrek