Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak mierzyć kondensatory METEX M-3650

krawiec77 25 Nov 2003 17:25 2720 8
 • #1
  krawiec77
  Level 15  
  Niedawno zacząłem zabawę z elektroniką posiadam miermik Metex M-3650 (kupiłem go używanego) w mierniku tym znajdują się dwa gniazda do pomiaru pojemności oznaczone jako CAP i poniżej cx oraz zakres od
  20u poprzez 200n do 2000p ,czy do mierzenia kondensatorów muszę mieć jakieś dodatkowe przewody?. I jesli tak to jak je podłączać do badanego kondensatora(a może miernik jest uszkodzony). Z góry dziękuje za odpowiedź
 • #2
  Krzysi0
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Ustawiasz zakres i wkładasz w te dwa otwory kondensatorka. Nie trzeba żadnych dodatkowych przewodów.
 • #3
  krawiec77
  Level 15  
  W takim razie miernik musi być uszkodzony czy istnieje możliwość wymiany jakiegoś elementu ze środka miernika który jest odpowiedzialny za pomiar pojemności. Pomiar napięcia DC i AC jest w 100% prawidłowy.
 • #4
  Krzysi0
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Tam trzeba dość głęboko je wkładać. Weź ceramika tak żeby miał nóżki długie i wtedy sprawdź. Ja mam w tym mierniku przedłużone wyprowadzenia.
 • #5
  rubens
  VIP Meritorious for electroda.pl
  dobra rada- kondensatory przed pomiarem koniecznie rozładuj!! ( zewrzyj na chwilę nogi)
  -tak jak podpowiada KRZYSIO "blaszki" są bardzo głęboko ( ja włożyłem grubą srebrzankę która nieco wystaje i dopiero do srebrzanki dołączam nogi kondensatorów )
 • #6
  CKsrv
  Level 32  
  Ja zrobilem sobie "przedłużacz" bo mnie ... "złosciło" takie celowanie i dopychanie przy pomiarze.
  Zakonczony - przedłuzacz - jest taka 3 pinowa kosrka (jak na goldpiny) w która da sie wszystko wsadzic - o kondensatorach mowa oczywiscie.
 • #7
  turek:
  Welding machines specialist
  U mnie są wsadzone po prostu dwa męskie konektory .Pamiętaj jednak o kalibracji miernika bo przy dodatkowych przewodach w gniazdach pomiarowych mogą być przekłamania przy małych pojemnościach
 • #8
  CKsrv
  Level 32  
  Dopawiem tylko ze dolny zacisk Cx'a to com wiec starczy tylko w górną szparke cos wbic i posiłkowac sie czarnym przewodem.
 • #9
  User removed account
  User removed account