Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Trilux TAP2101T-czy T34.B to na pewno odpowiednik T34.2 ???

25 Lis 2003 18:00 1406 2
  • Poziom 13  
    Po wstawieniu trafa przetwornicy T34B w miejsce T34.2 odbiornik działa
    ale na ekranie są poziome prążki, kontury pionowe pofalowane. Szukałbym jeszcze innego uszkodzenia oprócz trafa ale po zamontowaniu powtórnie T34.2, obraz idealny. Usterka T34.2 polegała na tym, że po nieokreślonym czasie pracy np. 2 minuty lub 2 dni, pracował niestabilnie, wzrastały lub malały napięcia wyjściowe, albo też przewornica nie pracowała. Reagował przy opukiwaniu. Wymieniłem komplet elektrolitów po stronie pierwotnej, peerek 4,7k do regulacji 118V i padnięty wcześniej TDA3653B. Może ktoś zetknął się z tym problemem, bo mnie ręce opadają. Wstawiałem dwa nowe T34B i to samo. Będę wdzięczny za pomoc.
  • Spec od car audio
    Opisana usterka związana jest ze złym wykonaniem transformatora T34B. Aby ją usunąć należy wyciąć pasek z cienkiej blaszki miedzianej i opasać transformator (tak jak to było wykonane np. w transformatorach Tr021 do Heliosa). Wykonany ekran przykleić do obudowy transformatora np. silikonem i zalutować. !!!Uwaga!!! Do niczego nie podłączać. Sam sprawdzałem. Działa na 100%. Powodzenia Tomek!!!
  • Poziom 13  
    Wielkie dzięki Tomek!
    Wykorzystałem miedziany pasek z trafa przetwornicy Elektrona i faktycznie nie było potrzeby podłączać do masy. Prążki całkowicie zanikły!
    Pozdrawiam.