Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

założenia równowagi mostka ...

20 Paź 2007 19:21 4277 7
  • Poziom 10  
    witam, ucze sie w technikum elektornicznym i mam pracownie elektronicze i dostałem na wejsciowce takie pytanie jak; założenia równowagi mostka, wiem tylko ze jedno to Ig=0 tak mi powiedzial nauczyciel, musze zaliczyc te wejsciowke w poniedzialek !! wiec bardzo pilne !! ale nigdzie niemoge ich znalesc :/ temat cwiczenia to pomiary rezystancji plisska ratujcie .... jakie sa jescz et założenia w gugle nic nie znalazlem ;/ a nauczyciel niecche mi pwoeidziec tylko kaze szukac :/
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 43  
    Witam,
    mostków pomiarowych i różniastych wiele bywa,
    ale jaki Ciebie interesuje to ja nie wiem, takie to dziwa.
    Chcesz poznać stan jego równowagi dokładnie,
    więc smaruj tu jego schemat, ale tylko ładnie...

Pozdrawiam
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 10  
    ja sie dopiero niedawno dowiedizalem co to prad a co napiecie ^^ hmm jak by wam to opisac :D ale to tak ogolnie chyba wystarczy, a mostki sie nazywaly mostek jakiegos goscia na W i na H chyba, jak byscie mi podali nazy takich mostkow to wam powiem czy to te bo wtedy mnie oswieci a tak sobie napewno nie przypomne :cry: kurde musze to w poniedzialek zaliczyc bo nie wejde na pracownie :/
  • Poziom 10  
    jeden mostek nazywa sie jakos mostek hooka a drugi winstona czy jakos tak :/ i chodzi m itylko o kilka jakichs prostych wzorkow :D takich Jak Ig=0 czyli jakis pra jakeigos gaudanometru czy czegos takiego :/
  • Poziom 21  
    kSzYsZka napisał:
    jeden mostek nazywa sie jakos mostek hooka a drugi winstona czy jakos tak :/ i chodzi m itylko o kilka jakichs prostych wzorkow :D takich Jak Ig=0 czyli jakis pra jakeigos gaudanometru czy czegos takiego :/

Mój profesor w takich wpadkach zawsze mawiał, że rozmowa jest niemożliwa bo toczy się na różnym poziomie rozważań. Potrzebujesz tłumacza aby się przygotować do zadania właściwych pytań.
    Mostek Wheatston'ea:
    R1R3-R2R4=0
    gdzie elementy R parzyste i nieparzyste są przeciwległe.
    W mostku używa się galwanometru, taki bardzo czuły miernik magnetoelektryczny, czulszy niż zwykły mikroamperomierz.
    Jest układ Feista i Haaka lub mostek Hay'a. Oba mają skomplikowane warunki równowagi, tego nie załapiesz.
  • Poziom 10  
    kurde koels wielkei dzieki :) ;) ;) :* na wikipedi cos psozukalem i jecsze twoje przeczytalem i mi zaswitalo :) DZIEKI DZIEKI :D ide sie naje... ze szczescia :D
  • Poziom 21  
    kSzYsZka napisał:
    kurde koels wielkei dzieki :) ;) ;) :* na wikipedi cos psozukalem i jecsze twoje przeczytalem i mi zaswitalo :) DZIEKI DZIEKI :D ide sie naje... ze szczescia :D

Wpadaj tu częściej po porady, wyciągniemy cię z doła niewiedzy, abyś tylko zechciał i mówimy tu także językiem praktycznym nie tylko naukowym. A tym "szczęściem" to uważaj bo potem od niego głowa boli.
    To "szczęście" trzeba umiejętnie dozować, najlepiej tyle ile trzeba do poduszki aby się dobrze spało.