Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mam problem z częścią wykrywacza metali samoróbki

20 Paź 2007 19:26 3279 7
  • Poziom 2  
    Mam schemat wykrywacza metalu i jedną z cewek tą która jest przy ziemi trzeba zrobić samemu. Do jej wykonania potrzebna jest cynofolia aluminiowa, która ma pełnić rolę ekranu.

Moje pytanie

Czy mogę zastąpić cynofolię aluminiową zwykłą folią aluminiową śniadaniową?
    Czy mają takie same właściwości ferromagnetyczne?
    Czy nie będzie większych problemów?

Z góry dziękuję:!::D
  • Poziom 21  
    Witam.
    Możesz zastosować zwykłą folię aluminiową (śniadaniową). Aluminium , to aluminium i nie powinieneś mieć z e swoim ekranowaniem problemu.
    Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Polecam tasme samoprzylepna aluminiowa. Nioe wiem w zasadzie do czego ona sluzy, wyglada jak samo jak tasma szara do pakowania paczek ale jest to folia sniadaniowa z klejem, robilem juz wykrywacze metali i do ekranowania puszki z elektronika oraz cewki ta tasma jest wg mnie najlepsza.

A jaki wykrywacz robisz?
  • Poziom 31  
    Witam!

Taka taśma samoprzylepna, metalowa (aluminiowa, lub miedziana) jest na pewno klawa, ale niestety "swoje" kosztuje. Dużo taniej będzie ze zwykłą folią aluminową spożywczą i plastykową taśmą samoprzylepną, no chyba, że robisz jakiś "superwykrywacz" z "górnej półki", wtedy kilkanaście-kilkadziesiąt złotych na taśmę metalową można "odchorować" ;-) .

Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    nie przesadzajmy, ta tasma kosztuje okolo 10 zl pozatym mozna ja zastosowac gdziekolwiek.

JAk ktos lubi to nawet kanapki sobie oklei hehe
  • Poziom 15  
    daniel.cwanek napisał:

czy mogę zastąpić cynofolię aluminiową zwykłą folią aluminiową śniadaniową?? Czy mają takie same właściwości ferromagnetyczne??
    Czy nie bedzie większych problemów??

Wiekszych nie będzie ale mniejszych kilka.
    Po pierwsze pamietaj, że cewka wykrywacza to nie kanapka i folia musi mieć w miejscu styku początku i końca przerwę lub zostać zaizolowana by nie powstał aluminiowy zwarty zwój.
    Po drugie cewka musi być supersztywna w tym celu można ją zalewać żywicami rozpinać na karkasach, stelażach itp. W przeciwnym razie będzie reagowała na zmiany pogody na pacyfiku a nie na metal w gruncie.
    Po trzecie aluminium nie ma właściwości ferromagnetycznych, gdyby takie miało zaekranowana nim cewka niczego by nie znalazła. Ten ekran ma zmniejszać poziom zakłóceń elektrycznych.

Pozdrawiam
  • Poziom 35  
    Witam !! Zrobiłem kilka cewek do wykrywaczy ( magnum ) i po wielu próbach
    doszedłem do wniosku że najlepszy jest ekran z przewodów do satelity . Są takie - ekranowane i oplotem i folią . ściągasz oplot ( zwijasz i chowasz go sobie do pudełeczka - przyda się ) . Folię zwijasz , następnie obwijasz cewkę - zachowując przerwę w ekranie ( jak napisał jeden kol. ) - koniecznie przerwa ! . oplotem obwijasz cewkę ( zaczynając od przerwy ) - ściśle . Koniec oplotu traktujesz jako wyprowadzenie . Jeżeli tak byś robił to musisz zwrócić uwagę na rodzaj oplotu musi być ocynkowany . Jak byś miał problem to mogę to opisać dokładniej . pozdrawiam !!
  • Poziom 31  
    Witam!

losiek177 napisał:
    nie przesadzajmy, ta tasma kosztuje okolo 10 zl pozatym mozna ja zastosowac gdziekolwiek.

JAk ktos lubi to nawet kanapki sobie oklei hehe

... a to ciekawe, co piszesz, bo z tego co się orientuję to do 10 PLN to mozna kupić tylko badziewne taśmy izolacyjne. Może zapodasz linka gdzie można kupić taśmę aluminiową w tej cenie, a nie tandetną folię błyszczącą na "srebrno". Prawdziwa taśma klejąca aluminiowa (z klejem przewodzączym na bazie akrylu) do celów ekranowania o wymiarach 25mm x 16,5mb kosztuje ok. 100,- zł netto. No nie wiem, czy warto byłoby taką taśmą okręcać kanapki. ;-) Jeśli Ktoś wie gdzie kupić w lepszej cenie, to się chętnie z tym zapoznam.

Pozdrawiam
    PS Tu jest link do takiej porządnej taśmy, ale niestety drogiej:
    Taśma aluminiowa profesjonalna